Війна досі триває, наші захисники боронять рідну Україну виконуючи свій обов’язок, а обов’язком кожного ФОП є подання звітності та сплати податків. Розберемо детально як подати декларацію для ФОП 3 групи на 5% за І квартал 2023 року через кабінет Платника. Хоча загальний процес заповнення майже аналогічний як у попередніх періодах, однак є деякі зміни.
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Декларацію потрібно подати терміном з 1 квітня до 10 травня. Оплата єдиного податку до 20 травня.
Подаємо звіт через Електронний кабінет платника податків. Переходимо у пункт «Введення звітності», обираємо 2023 рік, період подання — «І квартал» та натискаємо «Створити»:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
У наступному вікні вибираємо пункт «F01 Прибуток» та вибрати «F0103308 Податкова декларацiя платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця (для третьої групи - квартал, мiсяць)»:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Далі переглядаємо автоматично згенеровані дані, зокрема назву вашої податкової служби та натискаємо «Створити»:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Примітка. Додаток 1 ми не подаємо, оскільки він подається лише у складі річного звіту.
У наступному вікні також перевіряємо автоматично згенеровану інформацію у таблиці та переходимо до 9 рядка «Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб)». Якщо працівників немає — ставимо 0. ФОП сам для себе не є працівником.

Далі заповнюємо коди згідно з КВЕД. Необхідно вказати всі КВЕДи згідно з якими ви отримували прибуток у 1 кварталі 2023 року. Проте, не буде помилкою, якщо ви вкажете всі КВЕДи, які у вас є в реєстрі платника єдиного податку.
Примітка. Якщо доходу у 1 кварталі не було, можна поставити лише 1 основний КВЕД.
Для того, щоб вставити всі КВЕДи, у новій вкладці браузера відкриваємо сторінку «Облікові дані платника» Електронного кабінету і в самому низу є список всіх КВЕДів. Основний позначений цифрою 1. Виділяємо та копіюємо список (Ctrl + C):
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Вставляємо (Ctrl + V) у перше вільне поле рядка 10 «Види підприємницької діяльності у звітному періоді»:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Важливо! Під час вставки необхідно видалити символ нижнього підкреслення перед номерами та завершальний пробіл, інакше буде виведена помилка.
Якщо у вас не було доходу за 1 квартал 2023 року — це все, що необхідно заповнювати. Після цього необхідно у верхньому меню натиснути «Перевірити», «Зберегти», підписати та відправити документ.

Переходимо до 4 розділу «ІV. ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ  ГРУПИ». У 6 рядку необхідно написати дохід за 1 квартал. Якщо у вас дохід на рахунку у банку, підсумовуємо суму надходжень з січня по березень. Якщо доходи у валюті, то переводимо по курсу НБУ на дату надходження. Проставляємо суму, в результаті чого відбудеться авторозрахунок (інколи не працює, тому необхідно інформацію вносити самостійно). Наприклад, ФОП за 1 квартал отримав заробіток у сумі 3400 грн. Тому у 6 рядку вписуємо: 3400.00.

Далі у рядок 8 «Загальна сума доходу за звітний (податковий) період (сума значень рядків 01 + 02 + 03 + 04 + 05 + 06 + 07)» вставляємо таку ж суму, як і в 6 рядку.

В 11 рядок «Сума податку за ставкою 5 % (рядок 06 Ч 5 %)» необхідно вказати 5% від суми, яку ви отримали за 1 квартал. У нашому випадку, 5% з суми 3400 становить 170 грн.

Також ми повинні заповнити рядок 12 «Нараховано всього за звітний (податковий) період (рядок 9 + рядок 10 + рядок 11)», у якому вказуємо суму, як і в 11 рядку, оскільки рядок 9 та 10 у нас порожні.

Якщо ви заповнювали декларацію у минулих роках, то ви помітите новий рядок 14.1 «Сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 12 - рядок 13)». У ньому також проставляємо суму 170 грн.

У рядку 14 «Загальна сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду  (рядок 14.1 + рядок 14.2) 7» проставляємо також 170 грн.
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Після цього у верхньому меню натискаємо «Перевірити» та «Зберегти». На відміну від подачі попередніх декларацій, нам запропонується відразу підписати документ:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Після підписання, ви зможете надіслати документ:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
При успішному виконанні ви отримаєте повідомлення «Надіслано успішно. Через деякий час отримаєте відповідь»:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Після відправлення документа залишається пізніше перевірити у вхідних документах успішність отримання документа:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2023 року
Останнім кроком залишається обов’язок оплатити ЄСВ та ЄП.

Сподіваюся вам допомогла покрокова інструкція. Бажаю гарних заробітків та Перемоги!