У дивовижному світі Web-дизайну існують тисячі способів вирішення однієї проблеми. Це аж ніяк не перебільшення, причому їх кількість зростає з кожним днем. Замість одного правильного способу вирішення завдання, дизайнерам, на щастя чи навпаки, наданий вибір з тисяч варіантів. Можливо, саме багатий набір варіантів робить дизайн таким захоплюючим і в той же час приголомшливим.

В наступних статтях ви побачите численні, зрозуміло викладені методики застосування таблиць CSS, а саме унікальні рішення, трюки і поради, які будуть дуже корисні всім дизайнерам - як новачкам, так і професіоналам.

Ви зрозумієте, що завжди існує кілька способів вирішення типових завдань Web-дизайну, таких, як стилізація гіперпосилань, оформлення панелі навігації, верстка сторінки по колонках та багато інших. Не існує єдиного "правильного" рішення для будь-якої проблеми, потрібно знаходити власне, найкраще рішення для поставленого завдання.

Незважаючи на величезну кількість джерел інформації про таблиці CSS, на форумах знову і знову з'являються одні й ті ж запитання: "Як центрувати текст?", "Яка методика створення рамок з округленими кутами найкраща?", "Як створити три-колонний макет?". Якщо ви регулярно берете участь в обговоренні методик CSS на сторінках дискусійних сайтів, то без проблем згадаєте, на яких сайтах обговорювалися дані питання. Однак, якщо ви тільки почали займатися вивченням таблиць CSS або не маєте часу читати всі дискусійні та особисті сайти, знайти потрібну інформацію вам буде непросто.

Навіть досвідчені розробники іноді стикаються з проблемами, які пов'язані з найбільш складними аспектами CSS, такими, як специфічність або позиціювання моделі. Це пояснюється тим, що більшість Web-дизайнерів вивчали CSS самостійно. Вони знайомилися з витонченими трюками, читаючи статті або аналізуючи код інших розробників. Їх метою було використання побаченої методики, а не глибоке вивчення проблеми. До того ж специфікації CSS досить заплутані і часто суперечать одна одній. Вони створювалися для розробників браузерів, а не для Web-дизайнерів.

Дизайнер повинен враховувати специфіку браузерів різних типів. Помилки і неузгодженість кодів - одна з найбільших проблем для дизайнерів, які використовують таблиці CSS.

На жаль, багато помилок браузерів погано документовані. Ви знаєте лише, що потрібно зробити щось певним чином, інакше в браузерах деяких типів код потерпить крах, причому вияснити, в яких саме браузерах і яким чином це станеться, практично неможливо.

У роздумах над цими запитаннями і народилася основна ідея написання статей по даній темі. Спробуємо зібрати найбільш корисні методики використання таблиць CSS. Увагу зосередимо на проблемах, що виникають в реальних браузерах і створюють труднощі для більшості дизайнерів. Інформація полегшить вам засвоєння методик CSS і зробить ваш код професіональним.