При виборі DOCTYPE необхідно чітко визначитися, який з двох стандартів вибрати: HTML або XHTML. І для полегшення вибору розберемо різницю між HTML і XHTML.

HTML і XHTML - це особливі формати розмітки веб-сторінок, що "розуміє" браузер.

HTML (від англ. HyperText Markup Language - "мова розмітки гіпертексту") - стандартна мова розмітки документів у Всесвітній павутині. Більшість веб-сторінок створюються за допомогою мови HTML. Мова HTML інтерпретується браузером і відображається у вигляді документа, в зручній для людини формі.

XHTML (англ. Extensible Hypertext Markup Language - Розширювана мова розмітки гіпертексту) - мова розмітки веб-сторінок, за можливостями можна порівняти з HTML, створена на базі XML.

Головна відмінність між HTML і XHTML в тому, що XHTML заснований на синтаксисі XML. А, отже, він більш строгий, і в ньому не можна допускати тієї свободи, яку можна допустити в HTML.

А тепер по пунктах розберемо особливості синтаксису XHTML:

1. Кожен тег повинен закриватися;

Парні теги повинні закриватися і в HTML теж, але в HTML існує безліч одинарних тегів (наприклад, <img>), і ми сміливо могли написати таким чином:
<img src = "picture.jpg">

Однак, в XHTML всі теги повинні закриватися, навіть поодинокі, причому закриваються вони наступним чином:
<img src = "picture.jpg" />

Різниця тільки в слеші перед другою кутовою дужкою.

2. Всі спецсимволи повинні бути замінені на сутності;

Тобто не можна писати ось так: "&", потрібно писати цей символ тільки сутністю, тобто "&amp;". У HTML подібного правила не існує.

3. Всі значення атрибутів повинні бути в лапках;

В HTML можна написати ось так:
<img src = "picture.jpg" width = 15>

Тобто у нас значення атрибута "width" знаходиться без лапок. У XHTML це неприпустимо, і необхідно писати ось так:
<img src = "picture.jpg" width = "15" />

4. Всі теги і атрибути повинні писатися в нижньому регістрі.

Якщо в HTML - це справа смаку, то в XHTML - це правило: писати тільки в нижньому регістрі.

Як бачите, різниця тільки в синтаксисі. Є також і інші дрібні відмінності, але ми про них говорити не будемо. Іншими словами, єдина перевага XHTML - це більш легкий парсинг документа. А також XHTML дуже підходить любителям "чистого" коду. Більше ніяких переваг немає. Всі браузери коректно відображають і HTML, і XHTML. Причому найчастіше браузери XHTML обробляють як HTML, тому для зовнішнього вигляду серйозних відмінностей в HTML і XHTML точно не буде.