Елементи div призначені для додавання структури в документ. Багато дизайнерів помилково вважають, що елементи div не мають семантичного (смислового) значення. Однак це не так. Назва "div" означає division (розділення). У повній відповідності зі своєю назвою елементи "div" призначені для розділення документу на смислові області. Наприклад, якщо укласти головний вміст документа в елемент "div" і присвоїти йому ім'я "mainContent", то цим в документ будуть ясно додані структура і зміст.

Щоб звести обсяг розмітки до мінімуму, елемент "div" слід застосовувати, тільки тоді, якщо для виділення області не підходить ніякий інший елемент сторінки. Наприклад, якщо для навігації застосовується список "ul", немає ніякої необхідності заключати його в елемент "div", як у наведеному нижче прикладі.
<div id="mainNav">
<ul>
<li>Перший</li>
<li>Другий</li>
</ul>
</div>

Ви можете повністю видалити дескриптор "div" і застосувати ідентифікатор безпосередньо до списку.
<ul id="mainNav">
<li>Перший</li>
<li>Другий</li>
</ul>

Застосування занадто великої кількості елементів "div" це ознака того, що код погано структурований і надмірно ускладнений. Деякі дизайнери, які тільки но почали працювати з таблицями CSS, намагаються імітувати табличні структури, до яких вони звикли, за допомогою дескрипторів "div". Однак це всього лише заміна одних зайвих дескрипторів іншими, такими ж зайвими. Замість цього дескриптори "div" слід застосовувати для групування логічно пов'язатися компонентів на основі їх функціонального призначення, а не для версткі або в презентаційних цілях.

Дескриптори "div" використовуються для групування блокових елементів. Для групування або ідентифікації строкових елементів можна використовувати дескриптор span, як у наведеному нижче прикладі.
<h2>Заголовок</h2>
<p>Дата створення: <span class="date">2001</span>
автор : <span class="aufhor">Вася</span></p>

Ідентифікація або групування строкових елементів використовується набагато рідше, ніж блокових, тому дескриптори "span" зустрічаються на сторінках не так часто, як "div". Найчастіше дескриптори "span" застосовуються для створення спеціальних ефектів, наприклад для заміни зображення. У цих випадках дескриптори "span" використовуються для присвоєння елементам додаткових стилів.

Ваша мета - зробити код якомога чистішим і осмисленим. Проте уникнути додавання дескрипторів div і span, що не мають смислового навантаження, іноді не вдається.