Для оптимізації зображень великого розміру можна скористатися безкоштовною програмою FastStone Image Viewer, яка володіє потужним функціоналом для автоматичної пакетної обробки зображень. Призначена для перегляду, конвертації і редагування цифрових зображень, в ній присутні всі необхідні функції, зокрема перегляд зображень, режим слайд шоу, збільшення і зменшення зображення та багато іншого.

Програма має набір інструментів і для швидкого редагування фото. Це видалення ефекту червоних очей, зміна лінійного розміру, обрізка, корекція кольору, зміна насиченості, створення музичного слайд-шоу і багато іншого.

Розглянемо обробку зображень на прикладі.

Для початку необхідно вибрати зображення. Для цього, відкриваємо програму і вибираємо в ній потрібну директорію із зображеннями. Якщо необхідно вибрати всі картинки, натискаємо Ctrl+A, якщо декілька файлів вроздріб - затисніть Ctrl і клацніть по необхідному файлу. Найпростіше, звичайно, виділити необхідні зображення мишкою. Загалом, файли вибираються точно так само, як і в стандартному Провіднику Windows. Навколо обраних картинок з'явиться синя рамка.

Тепер натискаємо правою клавішею миші по будь-якому з обраних файлів, відкривається контекстне меню, де натискаємо сходинку "Сервис", далі "Пакетное преобразование".

Нам відкриється нове вікно, що містить два розділи з файлами і кілька команд.

У лівому стовпці з файлами вказані всі файли в директорії, в правому - вибрані для пакетної обробки. Ви можете додати або видалити вибрані файли за допомогою кнопок управління файлами: "Добавить", "Добавить все", "Удалить", "Очистить".

Далі необхідно поставити галочку в меню "Изменить настройки (размеры…)" і натиснути кнопку "Дополнительно".

За допомогою відкритого вікна ми можемо поставити одне або декілька видів редагування зображень: зміна розміру, поворот, обрізка, зміна розміру полотна, корекція кольору, зміна контрастності, яскравості, насиченості, колірної гами, розмиття зображення, конвертація в негатив, накладення тексту, накладення водяного знака та додавання рамки до фотографій. Інтерфейс цього вікна зручний і інтуїтивно зрозумілий.

Для оптимізації достатньо змінити лише розмір зображень. Для цього в меню "Изменить размер" ставимо галочку в пункті "Изменить размер", та виставляємо нову ширину і висоту 800 пикселів. Після цього натискуємо "Ок".

Ми потрапляємо в попереднє вікно. Останнє, що необхідно зробити, це вибрати вихідну директорію, в якій будуть збережені нові оброблені фото. Приступаємо безпосередньо до конвертації, натиснувши "Старт".

Запускається процес пакетного перетворення, при цьому відображається стан процесу:

Натискуємо "Готово".

Після закінчення операції ви отримаєте оптимізовані зображення, які займають значно менший розмір та цілком підходять для використання на веб-ресурсах.