Росія масово заселяє «своїми» анексований півострів

Після анексії Криму в 2014 році український півострів всього за 4 роки зазнав кардинальних змін. З року в рік кількість національного населення Автономної Республіки зменшується. Причиною виїзду людей зі свого місця проживання є далеко не важке економічне становище півострова. Їх звідти просто виганяють! Спочатку просять "по-хорошому", а до тих, хто пручається застосовують всі можливі методи депортації. Залякування, вбивства, викрадення посеред білого дня і це далеко не увесь список тортур «рашистської» влади.

Голова кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв у інтерв’ю "Голос Америки" прокоментував дану проблему:

Ми постійно з Києва звертаємось до співвітчизників, щоб вони не залишали батьківщину. Тому що ми півстоліття боролися за повернення на батьківщину після депортації, і зараз залишати? Коли люди поставлені в такі умови, особливо коли почались викрадення і таємні вбивства людей. Коли ми говоримо людям: «Що ж ви залишаєте батьківщину?», вони кажуть: «Ви ж не гарантуєте, що завтра мою дитину не вкрадуть і не вб'ють?» – розповів Джемілєв. Також він додав:

«За нашими оцінками, в загальній кількості більше 50 тисяч людей покинули Крим, з них 20 тисяч кримські татари».

Москва намагається витіснити корінне населення України і заселяє туди громадян з Росії. Щодо проукраїнського населення, яке налаштоване проти окупації та відмовляється прийняти громадянство РФ, їх жорстоко переслідують та вживають вище перелічені методи «спонукання» до виїзду з півострова.

"Росія грубо порушує Женевську конвенцію про неприпустимість примусової зміни демографічної ситуації на окупованій території. Вони створюють умови, за яких корінні жителі змушені залишати півострів, і заселяють його людьми, лояльними до себе", – повідомив Джемілєв.

За неофіційними даними, від 500 тис. до 1 млн. людей переважно з громадянством РФ заселили півострів.

«Зараз на територію Криму завезено близько 250 тис. так званих «ватників» з Донбасу і ще приблизно стільки ж росіян з території Російської Федерації. Одночасно йде витіснення всього корінного населення і проукраїнськи налаштованих громадян», - заявив політик.

У січні 2017 року на вимогу народного депутата та лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, було розпочато прокуратурою Криму кримінальне провадження за статтею № 438 Кримінального кодексу України. Її основна суть - порушення законів та звичаїв війни.
«У межах цього провадження прокуратура Криму проводить слідство щодо порушення норм міжнародного гуманітарного права окупантами. З огляду на те, що півострів Крим - окупована територія, це означає, що його жителі перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права» — прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

За відповідними фактами спільно з Гельсінською спілкою та Регіональним центром з прав людини було подано заяву в Міжнародний суд.

«Невдовзі всі, хто скоїв злочини в Криму, постануть перед судом у Гаазі», — додав Гюндуз Мамедов.

31 жовтня минулого року міністром закордонних справ Павлом Клімкіним було представлено новий проект резолюції, в якому йдеться про порушення прав людини в окупованому Криму. Даний документ має суттєво полегшити долю анексованої території та обмежити неправомірні дії Росії.

"Ми зараз розраховуємо на мобілізацію світової спільноти, щоб поставити країну-агресора в ізоляцію і змусити її враховувати міжнародні норми", - зазначив Джемілєв.

#крим #санкції #російська_агресія #анексія #ЄС #гібридна_війна #наслідки_анексії #крим_це_україна

Читайте також

Крим: справедливість невдовзі буде відновлено

Крим: справедливість невдовзі буде відновлено
Цього року виповнилась вже четверта річниця з моменту анексії Криму Російською Федерацією. Всі ми добре пам’ятаємо, як на півострів почали проникати «зелені чоловічки», які захоплювали головні адміністративні будинки.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.