Томос – довгоочікуваний Акт духовної незалежності України

Вселенський патріарх Варфоломій 6 січня 2019 року вручив томос про автокефалію главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію. Це відбулося у соборі святого Георгія Переможця у Стамбулі, що є резиденцією Константинопольського патріарха. Українці радо зустріли цю новину, яку вже назвали, без перебільшення, історичною і епохальною. Для багатьох вона ознаменувала отримання Україною духовної незалежності.

Великою історичною подією, «в якій Бог був з нами і ми були з Богом», назвав сьогоднішній день Президент Петро Порошенко та подякував усім, хто допомагав «відновити цю справедливість». «Ми виконали свій обов’язок перед минулими і наступними поколіннями» – наголосив він.

Томос – це найкращий оберіг від російської агресії. Це найбільш масштабна історична подія в історії української православної церкви за останні 333 роки, що українцям нарешті повернули духовну свободу. Москва скрегоче зубами, усі російські ЗМІ просто божеволіють від злоби та немочі. Тепер процес переходу релігійних громад, які наразі належать до УПЦ (МП), на бік української відбудеться значно швидше. Після отримання томосу Православна українська церква може стати найчисельнішою православною церквою за кількістю вірян.

Ця подія стала одним із ключових досягнень України останніх років, але на відміну від інших, це досягнення не лише керівництва держави, але і самого суспільства.

#ПЦУ #Томос #незалежна_церква #автокефалія #УПЦМП #російська_агресія

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

У Ковелі - новий благочинний Ковельського міського деканату УПЦ КП

У Ковелі - новий благочинний Ковельського міського деканату УПЦ КП
Згідно з указом митрополита Михаїла настоятель Благовіщенського собору, протоієрей Василь Мичко призначений благочинним. До нього впродовж 14 років цю посаду обіймав Анатолій Александрук.