1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Ставай присяжним - бери участь у здійсненні правосуддя

Ставай присяжним - бери участь у здійсненні правосуддя

Друзі, ми розпочинаємо правопросвітницьку кампанію «Я маю право бути присяжним», в рамках якої розповідатимемо вам про можливість здійснювати правосуддя через присяжних. У сьогоднішній рубриці нагадаємо, як ними стати. Отже, для цього потрібно бути громадянином України, володіти державною мовою та постійно проживати на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду. Вікова категорія — від 30 до 65 років.

Алгоритм ваших дій:
1. Вам потрібно звернутись до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних. Важливо наголосити, що саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжним.
2. Якщо ж всі вимоги дотримано - місцева рада своїм рішення включає вас до списку присяжних.
3. Список присяжних направляється у відповідний суд.
4. Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі.
5. Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні.

Якщо у вас виникнуть додаткові запитання, звертайтесь на “гарячу” телефонну лінію Державної судової адміністрації України за номером 0 800 501 492.#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Як пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу? Інформує Юстиція Волині

Як пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу? Інформує Юстиція Волині
Якщо ви хочете, щоб правопросвітницькі уроки на тему протидії булінгу провели у вашій школі (класі) - пишіть нам в коментарях, а ми допоможемо організувати проведення таких уроків.