1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Що можуть громадські радники?

Що можуть громадські радники?

В Україні в обласних центрах та великих містах рівень доступу до професійних юристів досить високий. Але водночас, багато громад не мають вільного доступу до таких спеціалістів – віддалені гірські села, невеликі населені пункти, вразливі та закриті спільноти, малозабезпечені громадяни.

На допомогу в таких випадках приходить спільнота громадських радників

Що їх характеризує?

Громадські радники стоять найближче до людей. Вони спілкуються зрозумілою мовою, розуміють труднощі та проблеми, активно задіяні в житті громад та виконують свої функції безкоштовно.

Громадський радник розуміє правові проблеми. Він або вона може порадити алгоритм дії в тому чи іншому питанні, знає, що таке «медіація» або «дискримінація», розбирається в роботі органів місцевого самоврядування, вміє «прочитати» фінансовий документ або написати звернення.

Громадський радник знає, як працює система правосуддя, які існують провайдери правової допомоги й розуміє, до якої інституції необхідно звернутись людям, щоб найшвидше й найякісніше отримати професійну правову послугу, яка вирішить їхнє питання чи проблему.

До громадських радників звертаються не лише окремі громадяни, але й представники місцевої влади, яким потрібні підказки у процесах реформування, децентралізації, комунікації тощо. Громадські радники можуть ініціювати та реалізовувати позитивні зміни в своїх містах та селах, отримати підтримку від держави та громади.

Розбудову спільноти громадських радників в Україні підтримують спільно Міжнародний фонд "Відродження", Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції України.

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Як стати громадським радником?

Як стати громадським радником?
Громадські радники вивчають наявну правову проблему та перенаправляють до компетентної інституції або надають правову інформацію, яка допоможе людині самостійно розв’язати свою проблему.