Студентам Ковельського центру професійно-технічної освіти розповіли про гарантії безпечної праці та соціального захисту

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці, яка не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику, а й дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

З метою інформування студентів Ковельського ліцею профтехосвіти щодо ризиків при неофіційному працевлаштуванні, 13 листопада 2019 року представник Ковельського місцевого центру з надання БВПД Оксана Романюк провела інформаційну годину на тему: «Гарантії при офіційному працевлаштуванні. Види трудового договору».

Оксана Романюк розповіла студентам, що трудові відносини роботодавця з працівником починаються з оформлення трудового договору, згідно з умовами якого працівник зобов’язується виконувати визначену договором роботу та внутрішній розпорядок, а роботодавець виплачувати заробітну плату та забезпечувати належні умови праці. Разом з тим фахівець зосередила увагу на видах трудових договорів: безстроковий трудовий договір; строковий трудовий договір; цивільно-правовий договір; контракт.

Також студенти були проінформовані про те, що працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою захисту: від незаконного звільнення; виплати заробітної плати; офіційної відпустки не менше 24 днів; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; відпустки по догляду за дитиною; грошової допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; страхового стажу для отримання пенсії та низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

На завершення зустрічі студенти отримали буклети про систему БПД та «Незаконне звільнення з роботи».

Довідково:
Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5,
тел.: (03352) 3-30-63. kovel.volyn@legalaid.lt.ua.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

#ПравоваДопомога

Коментарі

Читайте також

Як у Ковелі скористатися безоплатною правовою допомогою та хто має право на її отримання?

Як у Ковелі скористатися безоплатною правовою допомогою та хто має право на її отримання?
У відповідності до ст. 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених Законом, ця допомога надається безоплатно.