1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Неплатники аліментів відпрацювали понад 400 тис грн на суспільно корисних роботах

Неплатники аліментів відпрацювали понад 400 тис грн на суспільно корисних роботах

Варто знати, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка ухиляється від сплати аліментів, оплачуваних робіт. Повідомляє Валентин Кухарик, керівник юстиції Волині. Вид робіт визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються на підставі протоколу державного виконавця судом строком від 120 до 360 годин.

Суспільно корисні роботи боржник має виконувати у вільний від роботи чи навчання час і за їх виконання порушнику нараховуватиметься плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

У яких випадках боржник підлягає такій відповідальності?
Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, то боржник підлягає адміністративній відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Але, якщо ж такі аліменти мають сплачуватись на дитину, яка має інвалідність або є важкохворою, то для притягнення боржника до адміністративної відповідальності заборгованість має становити у сукупному розмірі суму відповідних платежів за 3 місяці.  

За 10 місяців цього року судами Волині задоволено та винесено 464 постанови про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. За результатами відпрацьованих боржниками годин стягнуто 435 335 тис грн, які спрямовані на виплату аліментів.

- Вважаю, що такі посилені заходи впливу на боржника є своєрідним стимулом для недобросовісних батьків, щоб сумлінно виконувати свій батьківський обов’язок, - наголошує очільник волинської юстиції.
#Аліменти #ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

З початку року на Ковельщині горе-батьки виплатили більше 11 мільйонів гривень аліментів

З початку року на Ковельщині горе-батьки виплатили більше 11 мільйонів гривень аліментів
Юристи продовжують захищати права дітей та здійснюють ефективні заходи для стягнення заборгованостей з виплат аліментів із безвідповідальних батьків.