1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Утилізація контрафактного алкоголю в Україні відбуватиметься публічно

Утилізація контрафактного алкоголю в Україні відбуватиметься публічно

Було знищено більше 37 000 пляшок підробленого алкоголю. Це наймасштабніша в історії України публічна утилізація контрафактних напоїв. Закономірно, з'являються запитання: чому це зроблено публічно і як це відбувалося раніше? Відповідь проста: Юстиція тепер відкрита.

Минулого року було оновлено Порядок розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби (Постанова Кабміну від 11 липня 2002 р. N 985). Результат – утилізація більше не є закритим процесом.

Якщо раніше, у зв’язку з непрозорим порядком знищення конфіскованих товарів, останні могли потрапили на ринок повторно, то тепер громадяни знатимуть про обсяги, дату, місце та способи знищення конфіскату. Така інформація щомісяця, до 5 числа буде оприлюднюватися на сайтах Міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції у формі звіту.

Таким чином, споживачі не наражаються на додаткову небезпеку, а держава отримує доходи до бюджету.

Утилізація неякісної продукції у повному обсязі тепер ще й фіксуватиметься на відеокамеру – такий обов’язок покладений на підприємства, які знищують продукцію. І, в разі необхідності, буде наданий доступ до електронної форми відеозапису органу державної виконавчої служби.

Щодо підприємств, які здійснюють утилізацію: всі вони відібрані Міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”. На ці підприємства покладено зобов’язання – забезпечувати безпечні для здоров’я людини та довкілля умови знищення продукції. Відповідно, переживати через процес утилізації чергової партії контрафакту немає потреби.

Отже, завдяки оновленню законодавчої влади спадає завіса із процесів утилізації конфіскованих продуктів. Тепер цей процес відбувається прозоро, і від цього виграють усі – як держава, так і громадянин.

Юрій Добош,
начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Цьогоріч 795 свідоцтв про народження було видано щасливим батькам безпосередньо у пологових будинках Волині

Цьогоріч 795 свідоцтв про народження було видано щасливим батькам безпосередньо у пологових будинках Волині
Ця процедура є затребуваною, адже результативно налагоджує взаємодію молодих батьків з державними структурами та заощаджує час.

Управління юстиції Волині гостинно відчинило свої двері студентам

Управління юстиції Волині гостинно відчинило свої двері студентам
Працівники юстиції знайомили зі своєю роботою майбутніх юристів, які нині навчаються на першому курсі юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.