1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Як стягнути аліменти на дітей на території інших держав: порядок подачі заяв до Європейського суду з прав людини

Як стягнути аліменти на дітей на території інших держав: порядок подачі заяв до Європейського суду з прав людини

З метою забезпечення ефективного міжнародного стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання на території Албанії, Австралії, Республіки Білорусь, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Бразилії, Болгарії, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Естонії, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Гайани, Гондурасу, Угорщини, Ірландії, Італії Казахстану, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Чорногорії, Нідерландів, Нікарагуа, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Туреччини, Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки необхідно надіслати заяву про визнання та виконання рішення національного суду.

Заява про визнання та виконання рішення має містити наступну інформацію:
• виклад суті заяви або заяв;
• ім'я та контактну інформацію, у тому числі адресу та дату народження заявника;
• ім'я та, якщо відомо, адресу та дату народження відповідача;
• ім'я та дату народження будь-якої особи, для якої запитується утримання;
• підстави, на яких ґрунтується заява;
• інформацію стосовно того, куди повинні надсилатися або перераховуватися електронним способом суми утримання.

За наявності заява додатково повинна містити інформацію про:
• майновий стан кредитора;
• майновий стан боржника, ім'я та місцезнаходження роботодавця боржника, вид і місцезнаходження майна боржника;
• будь-яку іншу інформацію, що може допомогти в ідентифікації і встановленні місця перебування відповідача (кредитора або боржника) або місцезнаходження його майна.

До заяви додається будь-яка необхідна підтвердна інформація або підтвердні документи, а також:

• засвідчена судом копія рішення;
• документ, у якому зазначається, що рішення є таким, що підлягає виконанню в державі його винесення;
• якщо відповідач не з'явився та не був представлений у судовому процесі в державі винесення рішення, документ або документи, які засвідчують залежно від обставин, що відповідач був належним чином повідомлений про провадження та мав можливість бути заслуханим або був належним чином повідомлений про винесене рішення та мав можливість його оскаржити або подати апеляцію на підставі неправильного встановлення обставин справи та застосування закону;
• за наявності заборгованості з аліментів - документ з розрахунком такої заборгованості і датою, на яку сума заборгованості з аліментів нарахована;
• стосовно рішення, яке передбачає автоматичне коригування розміру аліментів шляхом індексації, - документ з інформацією, необхідною для проведення відповідних розрахунків;
• документи, які містять інформацію про обсяг безоплатної правової допомоги в державі винесення рішення, якщо заявник її отримував.

Крім того, варто зазначити, що заява може бути подана у формі, рекомендованій та опублікованій Гаазькою конференцією з міжнародного приватного права на її офіційному веб-сайті за посиланням: www.hcch.net у розділі, присвяченому Конвенції.

Будь-яка заява та пов'язані з нею документи складаються українською мовою й повинні супроводжуватися перекладом офіційною мовою держави, на території якої має бути надана правова допомога, або іншою мовою, яку держава зазначає як прийнятну, якщо тільки компетентний орган такої держави не звільняє від вимоги надання такого перекладу.

Відповідна заява може бути надіслана до Міністерства юстиції України безпосередньо або через міжрегіональне управління.

У разі застосування механізму через міжрегіональне управління, заяву з додатками необхідно надіслати засобами поштового зв’язку на адресу: вул. Володимирська, 1, м. Луцьк, 43001, додавши до неї лист, у якому необхідно вказати прізвище, ім’я, по-батькові заявника, засоби зв’язку та адресу для листування, коротко мету звернення з посиланням на Конвенцію про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання, дату, підпис заявника.


Ольга Семенюк,
заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Представників бізнесу запрошують до участі в онлайн-марафоні з питань банкрутства

Представників бізнесу запрошують до участі в онлайн-марафоні з питань банкрутства
У законодавстві щодо фінансової реструктуризації боргів та банкрутства підприємств суттєво змінено права, обов'язки та відповідальність боржників, розширені права кредиторів та арбітражних керуючих.

Як подати заяву до Європейського суду з прав людини?

Як подати заяву до Європейського суду з прав людини?
Переважна більшість заяв, поданих до Європейського суду з прав людини, визнаються неприйнятними, тобто Суд відхиляє їх, навіть не розглядаючи через невідповідність критеріям прийнятності.