1. Головна
 2. Колонка автора
 3. Молодіжний сленг ХХІ ст. Звідки він взявся і як бути в тренді при спілкуванні з підлітками?

Молодіжний сленг ХХІ ст. Звідки він взявся і як бути в тренді при спілкуванні з підлітками?

21 століття - епоха швидкісного розвитку комп'ютерних технологій, роботів і ... хайпових молодіжних слів. 

Ви частіше стали чути від підлітків нові, раніше не знайомі вам висловлювання? Ба більше - вам іноді здається, що молоді люди говорять з вами якоюсь невідомою мовою? Без паніки! Це новий молодіжний сленг XXI століття. 

У цій статті ми пропонуємо ближче познайомитись з поняттям сленгу, молодіжною мовою нового часу та пройти коротеньку вікторину, щоб визначити на скільки ви сучасний в тенденції розвитку молодіжного сленгу. 


Звідки беруться і чому так швидко розповсюджуються сленги серед сучасної молоді? Чи було це таким же популярним, скажімо, у 90-х? Так ось, жаргонізми були популярними завжди. Кожне покоління молоді використовує свої "коронні" слова у спілкуванні. Наприклад в 90-ті роки популярним був вислів "шнурки у склянці", а сьогодні цей вислів навряд чи зрозуміє сучасна молодь. Цей жаргонізм використовували підлітки у ті роки при розмові з друзями у присутності батьків і означоло це "батьки вдома і до мене зараз не можна". 

З приходом ери комп'ютеризації та Інтернет-технологій, з розвитком блогерства та соціальних мереж молоді люди стали більше спілкуватися онлайн, в тому числі зросла міжнародна комунікація молоді. Молодь та діти швидко "схоплюють" тренди, які задають "авторитетні" компанії, блогери та відомі люди в інтренеті, а чого варте посилене вивчення іноземних мов! Звідси і з'являються нові висловлювання у спілкуванні сучасних підлітків.  

Часто на думку старшого покоління, основним мінусом молодіжного сленгу є те, що він засмічує мову. Проте, мало хто замислюється, що у такий спосіб молодь самовиражається, це дозволяє їй розвивати фантазію. А ще досить часто молодь використовує сленги для скорочення довгих виразів, зовсім не змінюючи їх змісту. Як відомо, покоління Z уже "народжується" зі смартфоном в руках. Цій молоді не потрібно пристосовуватись до освоєння нових діджитальних інструментів - це від народження їх спосіб життя. Така молодь звикла переписуватись короткими текстовими повідомленнями, а у розмові використовує короткі та чіткі вислови. Вони вважають, що час, який старше покоління витрачає на балачки, краще використати для більш важливих речей, приміром саморозвитку чи заробітку грошей. Так, сучасна молодь вміє поєднувати навчання та заробіток, при чому так організувати цей процес, що одне іншому не заважатиме. 

«Мова – це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова – це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу» (Олесь Гончар)

Молодіжний сленг: дозволяє молоді виражатися більш яскраво і емоційно, але при цьому культурно!  

Пропонуємо пройти вікторину, розроблену Молодіжним центром "Місто ідей" та для себе з'ясувати на скільки ви сучасні в тенденції розвитку молодіжного сленгу ХХІ ст.

Попередньо вікторина була розміщена у соціальних мережах і близько 100 учасників відповідали на питання.

За її результатами: 
49,23% - ідеально розуміються у тенденціях сучасного молодіжного сленгу і , скоріше, використовують його у своєму мовленні
46,15% - на більшість запитань відповіли вірно, але певні сленги здалися їм незнайомими
4,62% - практично не розуміються у темі.


</div>


#МістоІдей

Коментарі

 • Ольга
  І де ж той ТЕСТ?
  Відповісти
  • Тест знаходиться вкінці цієї статті. Він інтегрований у текст.
   Відповісти

Читайте також