1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Юристка системи БПД Волині допомогла клієнтці отримати паспорт у формі книжечки

Юристка системи БПД Волині допомогла клієнтці отримати паспорт у формі книжечки

На сьогодні, на жаль, варто констатувати випадки порушень прав людини з боку не лише інших людей, а й органів публічної влади. Чи не єдиною ефективною формою захисту прав і свобод людини, їх відновлення у разі порушення, є звернення до суду з відповідною заявою.

З однією з таких ситуацій зіштовхнулась і пані Марта. Жінка звернулась до Ратнівського бюро правової допомоги Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за рекомендацією знайомих та розповіла, що є пенсіонеркою, живе сама та часто їздить до сина в Республіку Білорусь, проте пошкодила паспорт водою, в результаті чого стерлась фотографія.

Вона ж хотіла обміняти непридатний для користування паспорт громадянина України у формі книжечки, у зв’язку з механічними пошкодженнями, однак отримала відмову Ратнівського районного відділу Управління Державної міграційної служби у Волинській області. Змінити паспорт у формі книжечки на паспорт в формі ID-картки жінка відмовилась за релігійними переконаннями.

Фахівець Ратнівського бюро правової допомоги Євгенія Супрунюк запропонувала клієнтці скористатися безоплатною вторинною правовою допомогою, адже відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» вона має право на безоплатну вторинну правову допомогу як особа, яка перебуває під юрисдикцією України, якщо її середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Працівник бюро, проаналізувавши чинне законодавство та актуальну судову практику, дійшла висновку, що така відмова є неправомірною, а дії зазначеного органу влади – протиправними, адже будь-яке обмеження прав і свобод особи повинно бути чітким та законодавчо визначеним. Однак у згаданому випадку таке обмеження, як неможливість отримання паспорта у формі книжечки, законодавством не передбачено. Тому фахівець бюро підготувала відповідну позовну заяву та подала її до суду.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 13.02.2020 у справі позовні вимоги задоволено в повному обсязі та зобов'язано Ратнівський районний відділ Управління Державної міграційної служби України у Волинській області оформити та видати паспорт громадянина України у формі книжечки, а також стягнути на її користь сплачений пенсіонеркою судовий збір.

Коментує юрист Ратнівського бюро правової допомоги:

Чи передбачено чинним законодавством обов’язковий обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку?

На даний час законодавством передбачено обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку за бажанням власника.

Законні підстави для відмови у оформленні паспорта зразка 1994 року:

Відповідно до ч.7 ст.16 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», уповноважений суб'єкт, якщо інше не передбачено цим Законом, має право відмовити заявникові у видачі документа виключно у разі, якщо:

1) за видачею документа звернувся заявник, який не досяг шістнадцятирічного віку, або представник особи, який не має документально підтверджених повноважень на отримання документа;
2) заявник вже отримав документ такого типу, який є дійсним на день звернення (крім випадків, зазначених у частині сьомій цієї статті);
3) заявник не подав усіх визначених законодавством документів, необхідних для оформлення і видачі документа;
4) дані, отримані з бази даних розпорядника Реєстру, не підтверджують інформацію, надану заявником.

Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Ковель вул. С. Бандери, 5, тел. 5-30-63.

У зв’язку із загостренням ситуації щодо поширення COVID-19 на період карантинних обмежень правова допомога надається виключно дистанційно.

Контактні номери для додаткової інформації: 066-903-72-44; 099-408-79-92.

Єдиний контакт-центр системи БПД: 0-800-213-103.


#ПравоваДопомога
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Якщо пропустили строки прийняття спадщини? Консультує Ковельський центр з надання БВПД

Якщо пропустили строки прийняття спадщини? Консультує Ковельський центр з надання БВПД
«Як це так? Брат же відписав мені хату! Чому вона не може стати моєю?» – дивувалася літня жінка, коли їй не видали свідоцтва про право на спадщину.

Чи може бути місце проживання підставою у відмові зарахування дитини у перший клас?

Чи може бути місце проживання підставою  у відмові зарахування дитини у перший клас?
Українським законодавством закріплене право вільного вибору місця проживання. Місце проживання дитини до досягнення нею 10 років визначається місцем проживання батьків або іншої особи, яка є її законним опікуном.

Як в Україні захищають права дітей?

Як в Україні захищають права дітей?
День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права неповнолітніх, нагода звернути увагу на правові проблеми, з якими стикаються діти. Про це йшлося день під час онлайн пресконференції «Як в Україні захищають права дітей?», що відбулася на базі пресцентру ІА «Укрінформ».