1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Як не потрапити на гачок телефонного шахрая?

Як не потрапити на гачок телефонного шахрая?

Сьогодні мобільний телефонний зв'язок використовують практично всі українці. Така зручність, технологічність і поширеність не могла не привернути увагу осіб, які обрали для себе злочинний шлях наживи – шахраїв.

Як не потрапити на гачок телефонного шахрая, ділиться порадами юрист Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Романюк.

Зловмисники використовують різні схеми, проте більшість з них мають одну характерну ознаку – психологічний вплив. Вони намагатимуться викликати почуття провини, збентеження, радощів, небезпеки тощо. Тобто, що завгодно, тільки б приспати пильність.

Починається все з телефонного дзвінка чи SMS-повідомлення на номер телефону можливої жертви.

Найпоширеніші «історії» від шахраїв:
• Надзвичайна ситуація із близькою Вам людиною. Шахраї повідомляють, що близька Вам особа потрапила в халепу та «радять» заплатити за вирішення цього питання.
• Вітання з виграшем. Зловмисники повідомляють жертві, що вона відтепер щасливий власник новенької автівки, але їй необхідно заплатити, наприклад, податок на виграш.
• Вам телефонує банк. Далі різноманітні спроби дізнатись реквізити Ваших банківських карт, рахунків та іншу інформацію, яку НЕ МОЖНА РОЗГОЛОШУВАТИ, навіть якщо це справді співробітник банку, а не шахрай. Також злочинні діяння можуть маскувати під пропозиціями збільшити кредитний ліміт, вимаганням повернути банку борг за кредитом чи підтвердженням банківської операції, яку Ви не проводили.

 Прохання зробити дзвінок за номером чи надіслати SMS-повідомлення. Як результат з мобільного рахунку жертви списуються чималі кошти.
 Насправді, такі методи є найпростішими, і все частіше злочинці використовують складніші механізми, які важко ідентифікувати як злочин. Зберігайте спокій та розсудливість – не давайте змоги шахраям знайти метод впливу на Вас.
 У випадку, якщо Вас хочуть ошукати телефонні зловмисники, дотримуйтеся наступних правил:
 В жодному разі не виконуйте вимог шахраїв – не надсилайте коштів, не виконуйте вказівок, не розголошуйте будь-яку інформацію (навіть якщо вважаєте її незначною).
 Ретельно перевіряйте інформацію, яку Вам повідомляють.
 Не варто перетелефоновувати на невідомі номери.
 Збирайте докази: номери телефонів, скріншоти SMS-повідомлень, записи телефонної розмови та іншу інформацію (чим більше – тим краще).
 Обов'язково звертайтесь у поліцію - за номером 102 або до найближчого відділку поліції. У поліції напишіть заяву про вчинення відносно Вас злочину. Заяву мають обов'язково зареєструвати та присвоїти їй відповідний номер (саме за ним можна буде дістати інформацію про подальшу долю Вашої заяви).

Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Ковель вул. С. Бандери, 5, тел.. 5-30-63.

Єдиний контакт-центр системи БПД: 0-800-213-103.


#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid #Шахрайство
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Відновив прийом громадян Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відновив прийом громадян Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
З 20 липня 2020 року відновлено звичний режим роботи працівників Ковельського місцевого центру та відновлено прийом громадян.

Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу
Розширення кола суб’єктів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, передбачено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції».

Виплачувати заробітну плату при звільненні працівника обов’язково

Виплачувати заробітну плату при звільненні працівника обов’язково
Законодавство про працю захищає права працівників, зокрема, гарантує забезпечення обов’язку роботодавця сплатити заробітну плату працівникові в повному розмірі в день звільнення.