За яких умов може бути здійснений виїзд нотаріуса додому, лікарню чи інше приміщення?

Друзі, сьогодні поговоримо про вчинення нотаріальних дій, а саме: про виклик нотаріуса додому.

Нагадаємо, що за загальним правилом нотаріальні дії вчиняються у приміщенні державної нотаріальної контори, у державному нотаріальному архіві, приміщенні, яке є робочим місцем (конторою) приватного нотаріуса. В окремих випадках, коли фізична особа не може з'явитися в зазначене приміщення, а також коли того вимагають особливості посвідчуваного правочину, такі нотаріальні дії можуть бути вчинені поза вказаними приміщеннями, але в межах нотаріального округу.

Причин, за якими може бути здійснений виїзд нотаріуса додому, лікарню чи інше приміщення, багато. Це і похилий вік, стан здоров’я, особливості правочину та ін.

Варто знати, що відповідно до статті 13-1 Закону України «Про нотаріат», нотаріальний округ – територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальну діяльність і в межах якого знаходиться державна нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус, або робоче місце (контора) приватного нотаріуса. Нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу, за винятком заміщення інших нотаріусів у передбачених законом випадках.

Враховуючи вищевикладене, громадянам необхідно звертатись до нотаріуса свого територіального округу і він вчинить нотаріальну дію на виклику. Наприклад, якщо особа, яка звертається до нотаріуса за вчиненням нотаріальної дії поза приміщенням, яке є робочим місцем (конторою) останнього, проживає (місце реєстрації) в селі Луцького району, то такій особі необхідно звернутись до нотаріуса Луцького районного нотаріального округу Волинської області.

Тож, як бачимо, право на здійснення нотаріальних дій поза приміщенням, яке є робочим місцем нотаріуса полегшує можливість користування нотаріальними послугами та робить нотаріат доступним для усіх категорій населення, в тому числі й для тих, хто з певних причин не може виходити за межі своєї домівки чи перебуває на лікуванні в закладах охорони здоров’я.

Ольга Семенюк,
заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)


#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

На Ковельщині примусово стягнули понад 7 млн грн аліментів з недобросовісних батьків

На Ковельщині примусово стягнули понад 7 млн грн аліментів з недобросовісних батьків
Таку суму коштів з початку року спрямовано на утримання 1 056 дітей завдяки державним виконавцям Ковельського міськрайонного відділу ДВС.

До юстиції Волині за І півріччя надійшло 245 звернень від громадян

До юстиції Волині за І півріччя надійшло 245 звернень від громадян
Переважно вони стосувались питань, пов’язаних із роботою органів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріату та ін.