1. Головна
  2. Колонка автора
  3. За яких умов може бути здійснений виїзд нотаріуса додому, лікарню чи інше приміщення?

За яких умов може бути здійснений виїзд нотаріуса додому, лікарню чи інше приміщення?

Друзі, сьогодні поговоримо про вчинення нотаріальних дій, а саме: про виклик нотаріуса додому.

Нагадаємо, що за загальним правилом нотаріальні дії вчиняються у приміщенні державної нотаріальної контори, у державному нотаріальному архіві, приміщенні, яке є робочим місцем (конторою) приватного нотаріуса. В окремих випадках, коли фізична особа не може з'явитися в зазначене приміщення, а також коли того вимагають особливості посвідчуваного правочину, такі нотаріальні дії можуть бути вчинені поза вказаними приміщеннями, але в межах нотаріального округу.

Причин, за якими може бути здійснений виїзд нотаріуса додому, лікарню чи інше приміщення, багато. Це і похилий вік, стан здоров’я, особливості правочину та ін.

Варто знати, що відповідно до статті 13-1 Закону України «Про нотаріат», нотаріальний округ – територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальну діяльність і в межах якого знаходиться державна нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус, або робоче місце (контора) приватного нотаріуса. Нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу, за винятком заміщення інших нотаріусів у передбачених законом випадках.

Враховуючи вищевикладене, громадянам необхідно звертатись до нотаріуса свого територіального округу і він вчинить нотаріальну дію на виклику. Наприклад, якщо особа, яка звертається до нотаріуса за вчиненням нотаріальної дії поза приміщенням, яке є робочим місцем (конторою) останнього, проживає (місце реєстрації) в селі Луцького району, то такій особі необхідно звернутись до нотаріуса Луцького районного нотаріального округу Волинської області.

Тож, як бачимо, право на здійснення нотаріальних дій поза приміщенням, яке є робочим місцем нотаріуса полегшує можливість користування нотаріальними послугами та робить нотаріат доступним для усіх категорій населення, в тому числі й для тих, хто з певних причин не може виходити за межі своєї домівки чи перебуває на лікуванні в закладах охорони здоров’я.

Ольга Семенюк,
заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)


#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також