1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Як працюють державні нотаріуси Волині?

Як працюють державні нотаріуси Волині?

Друзі, постійно у наших рубриках ми вам розповідаємо про напрями нашої діяльності. Тож, сьогодні зазначимо про роботу наших колег - нотаріусів Волині. Загалом же відмітимо, що вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).

Наголошуємо, що документи, оформлені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу. У населених пунктах, де немає нотаріусів, нотаріальні дії, передбачені статтею 37 цього Закону, вчиняються уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування.

А тепер щодо діяльності державних нотаріусів зазначимо, що для нотаріального обслуговування населення Волинської області створено 15 державних нотаріальних контор, в яких станом на 01.09.2020 працює 20 державних нотаріусів.

Чим же займаються державні нотаріуси? Так, згідно статті 34 Закону “Про нотаріат” вчиняють такі нотаріальні дії:

1) посвідчують правочини (договори, заповіти, довіреності, вимоги про нотаріальне посвідчення правочину тощо);
2) вживають заходів щодо охорони спадкового майна;
3) видають свідоцтва про право на спадщину;
4) видають свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього подружжя) на підставі спільної заяви або в разі смерті одного з подружжя;
5) видають дублікати нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса;
6) накладають та знімають заборону щодо відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно), що підлягає державній реєстрації;
7) засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;
8) засвідчують справжність підпису на документах;
9) засвідчують вірність перекладу документів з однієї мови на іншу;
10) посвідчують факт, що фізична чи юридична особа є виконавцем заповіту тощо.
Крім того, державні нотаріуси справляють державне мито за вчинення нотаріальних дій, розмір якого встановлений декретом Кабінету Міністрів України. Тож, підсумуємо, з початку цього року державні нотаріуси Волинської області стягнули 158 079 грн державного мита за вчинення нотаріальних дій.

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

За яких умов може бути здійснений виїзд нотаріуса додому, лікарню чи інше приміщення?

За яких умов  може бути здійснений виїзд нотаріуса додому, лікарню чи інше приміщення?
За загальним правилом нотаріальні дії вчиняються у приміщенні державної нотаріальної контори, у державному нотаріальному архіві, приміщенні, яке є робочим місцем приватного нотаріуса. Проте існують причини, коли можливий виклик нотаріуса.