1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Безоплатна вторинна правова допомога - ветеранам та учасникам бойових дій

Безоплатна вторинна правова допомога - ветеранам та учасникам бойових дій

Ветерани та учасники бойових дій – у трійці категорій громадян, які найчастіше звертаються за безоплатною вторинною правовою допомогою. До ТОП- правових питань, з якими військовослужбовці звертаються до центрів та бюро правової допомоги, входить трудове право.

Під час дії особливого періоду за мобілізованими працівниками, а також прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі при укладенні нового контракту, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігається:

робоче місце, посада та середній заробіток (військовослужбовці увільняються від виконання посадових обов’язків) (стаття 119 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП);
право на щорічну відпустку (пункт 2 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки» (далі - Закон).

Трудовий стаж не переривається (стаття 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Трудові гарантії поширюються також на поранених, полонених або визнаних безвісно відсутніми до моменту звільнення їх з військової служби, повернення з полону, появи після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

Детально про те, які існують трудові гарантії для військовослужбовців, можна прочитати у мобільному застосунку «Твоє право» – безкоштовному універсальному юридичному довіднику в смартфоні.

Крім того, застосунок «Твоє право» містить інформацію щодо укладення контракту про проходження військової служби, звільнення та дострокове розірвання контакту, грошове забезпечення військовослужбовця, допомоги на найм житла, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, кредитних гарантій тощо.

#ПравоваДопомога #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

Коментарі

Читайте також

Бюро Правової Допомоги - 4 роки

Бюро Правової Допомоги - 4 роки
Чотири роки тому, з 1 вересня 2016 року, по всій Україні, у кожному районному центрі, з’явилися понад 400 бюро правової допомоги, які функціонують як відокремлені структурні підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Як проголосувати на місцевих виборах, якщо у Вас немає зареєстрованого місця проживання?

Як проголосувати на місцевих виборах, якщо у Вас немає зареєстрованого місця проживання?
Для забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян Центральною виборчою комісією прийнято відповідний документ. Консультують юристи Ковельського центру безоплатної вторинної правової допомоги.