1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Сольова залежність і як з нею боротися

Сольова залежність і як з нею боротися

В даний час все більше молоді страждає від сольової залежності. Це новий і небезпечний вид наркоманії. Сьогодні лікування від солей дуже актуально. Наркотик "сіль" має синтетичне походження, на вигляд це білий порошок. Його похідні бувають різними, це МДПВ, JWH, MDA, і інші. Під впливом цих речовин виникає сильна психічна залежність, при цьому мозкова діяльність порушується, виникають психіатричні симптоми, що представляють собою серйозну небезпеку. Вживаючи сіль, наркомани зазвичай дуже швидко позбавляються імунітету, організм слабшає, розвиваються різні захворювання.

Дуже швидко виявляються згубні наслідки використання солей, так як цей наркотик, як і спайс, курильні суміші, є смертельно небезпечним. Лікувати сольову залежність складно, тому що використання традиційних методик часто не приносить очікуваного результату. Крім того, наслідки цієї наркотичної залежності навіть трагічніші, в порівнянні з будь-якими іншими.

В даному випадку людина повністю позбавляється самокритики, у неї починають розвиватися психічні розлади особистості, тому втручання фахівців неминуче. Якщо ситуація пущена на самоплив, відбувається деградація особистості, недоумство, психопатія, хворий не може орієнтуватися в просторі.

Особливості захворювання

Психологічна і фізична залежність від солі виникає вже після 1 - 2 вживання. Вона виражається в руйнуванні психіки і втрати здатності до сну, що вкрай згубно позначається на стані головного мозку. У гонитві за гострими, яскравими відчуттями наркоман навіть не думає про те, як позбутися залежності.

Відсутність чергової дози викликає:

Сильну тривогу;
Постійну дратівливість;
Втрату апетиту;
Дислепсичні розлади;
Сильний головний біль;
Судоми і т.д.

Психіка наркозалежної людини має наступну симптоматикою:

Постійне безсонням;
Слухові галюцинації;
Сплески агресії і аутоагресії;
Провали в пам'яті;
Пригнічення всіх психічних процесів.

Сольові наркомани схильні до суїцидів, які часто є причиною їх смерті. Що стосується фізичного стану, то наркотик сіль негативно впливає на всі органи і системи людського організму. Найбільше страждає серце і органи дихання. Наркозалежний набуває хронічні захворювання, які згодом складно вилікувати.

Успішне лікування залежності від солей можуть проводити фахівці, що мають досвід подібної терапії, професіонали в області наркології і психіатрії. Сольові наркомани потребують більш тривалого лікування, якщо порівнювати з тими, хто страждає героїновою залежністю.

Дослідження довели, що сольова залежність виражена значно сильніше, ніж пристрасть до алкоголю або до інших наркотичних речовин.

Лікування сольової залежності особливе, тому що в складі синтетичних наркотиків є похідний канабінол, це вкрай небезпечний елемент, руйнівно діє на головний мозок. Навіть якщо вживання солей є разовим, в корі мозку сотнями вмирають нервові клітини, що відповідають за логіку, передачу інформації, мислення, пам'ять.

Вчені підкреслюють, що на сьогоднішній день наслідки застосування солей вивчені в повному обсязі, але немає сумнівів у тому, що у сучасного суспільства виникла серйозна проблема, що має назву наркотична сіль.

Одного разу вживши синтетичну наркотичну речовину, людина виявляється в сильній залежності від нього. Хоча дія цього наркотику є короткочасною, і ейфорія триває недовго, виникає найсильніша тяга до солі, і практично неможливо встояти. У подібних випадках терапію проводять поетапно. В першу чергу проводиться діагностика, що виявляє стан пацієнта. Потрібно виявити порушення психіки, визначити, наскільки порушена робота внутрішніх органів.

Також проводиться діагностика на зовнішні подразники, досліджується зниження порогу самокритики пацієнта. Ґрунтуючись на отриманих даних, лікар підбирає індивідуальну програму, яка гарантуватиме ефективне лікування від солей. Методики спрямовані на те, щоб повернути хворого в реальний світ.

Наслідки сольової наркоманії

Не можна недооцінювати небезпеку сольової залежності, так як подібна згубна пристрасть нерідко має самі плачевні наслідки. Синтетичний наркотик діє таким чином, що наркоман кидається під рухомий транспорт, може стрибнути з висотної будівлі, мости, або будівельного крана. В даному випадку манія переслідування розвивається дуже сильно, наркоману всюди ввижається переслідування, стеження.

Будьте уважнішими до своїх близьких, якщо ви підозрюєте, що вони стали вживати наркотики, то не роздумуйте, негайно звертайтеся не гаючи часу.

Лікування і реабілітація
Консультація анонімно

☎️0990205691
☎️0967881289#СоціальнийЗахист #ЕдуардАскеров

Коментарі

Читайте також