1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Юрист БПД допоміг клієнту скасувати виконавчий напис нотаріуса

Юрист БПД допоміг клієнту скасувати виконавчий напис нотаріуса

До одного із центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області звернувся пан Анатолій, який має ІІІ групу з інвалідності щодо скасування виконавчого напису нотаріуса. Клієнт підпав під категорію для надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Центром було прийняте рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначено юриста центру.

Зібравши всі необхідні докази та обговоривши всі питання у відповідній справі, була підготовлена позовна заява про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Також були подані клопотання про витребування доказів та заява про забезпечення позову. У судовому засіданні представник пана Анатолія захищав інтереси клієнта за довіреністю, адже у зв’язку зі станом здоров’я чоловік не міг з’явитися на судове засідання.

Рішенням суду позов клієнта було задоволено повністю. Визнано виконавчий напис, вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню. Стягнуто з відповідача на користь клієнта судовий збір.

Коментар юриста безоплатної вторинної правової допомоги:

Що таке виконавчий напис?

Виконавчий напис — це розпорядження нотаріуса про примусове стягнення з боржника на користь кредитора грошових сум або передачі чи повернення майна кредитору, здійснене на документах, які підтверджують зобов’язання боржника.

Які існують підстави для скасування виконавчого напису?

Однією з обов'язкових умов вчинення виконавчого напису є безспірність заборгованості, яку повинен перевірити нотаріус. Також при вчиненні виконавчого напису враховується недотримання строків позовної давності, які в загальному становлять 3 роки, а в деяких випадках 1 рік.


#БПД #legalAid

Коментарі

Читайте також

Як повнолітній дитині стягнути з батьків витрати на своє утримання: судова практика

Як повнолітній дитині стягнути з батьків витрати на своє утримання: судова практика
Незалежно від того, стягуються із одного з батьків або обох з них аліменти на дитину чи ні, вони зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину. В окремих випадках на батьків можуть покладатися зобов’язання щодо участі в витратах на їхню повнолітню дитину.

Відповідальність за спалювання сухої рослинності

Відповідальність за спалювання сухої рослинності
Одними з найнебезпечніших явищ, які загрожують екологічній безпеці та завдають шкоди екосистемам, є пожежі. Вони спричиняють загибель сотні тисяч гектарів лісових насаджень, а також викид в атмосферу десятків тисяч тон продуктів згоряння.

Права та соціальні гарантії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Права та соціальні гарантії дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування
Діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави.