1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Як отримати статус біженця або додатковий захист в Україні

Як отримати статус біженця або додатковий захист в Україні

Кожна людина, яка рятується від переслідувань у своїй країні, має право на захист та безпечне місце для життя. Якщо ви не почуваєтесь безпечно у власній країні та шукаєте захисту для себе та своєї родини, Україна готова вам допомогти.

Особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», мають право на безоплатну вторинну правову допомогу – складення позовної заяви та інших процесуальних документів, захист та представництво інтересів у суді.

Така допомога надається з моменту подання особою заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, до прийняття остаточного рішення за заявою, а також іноземці та особи без громадянства, затримані з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, з моменту затримання.

Починаючи з 1 липня 2015 року по 31 серпня 2020 року за вторинною правовою допомогою звернулися 1409 осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Щоб отримати допомогу юриста або адвоката, послуги яких оплачує держава, слід звернутись до найближчого місцевого центру з надання БВПД. Контакти офісів системи безоплатної правової допомоги можна знайти на сайті www.legalaid.gov.ua або дізнатися за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Для отримання безоплатної правової допомоги та призначення адвоката за рахунок держави слід надати:
• копію довідки про звернення за захистом в Україні;
• копію рішення Державної міграційної служби або її територіального органу.

В Україні Державна міграційна служба (ДМС) є єдиним державним органом, який може надати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. Контакти територіальних підрозділів ДМС України, можна знайти на офіційному веб-сайті: https://dmsu.gov.ua/pro-dms/struktura-ta-kontakti/teritorialni-organi-dms.html

На веб-сайті Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні https://www.unhcr.org/ua/ є контакти неурядових організацій-партнерів, які надають правову і соціальну допомогу відповідно до операційних процедур УВКБ ООН. На цьому сайті також є розділ «Допомога біженцям», де можна знайти всю необхідну інформацію https://help.unhcr.org/ukraine/ru/

З правовими консультаціями на цю тематику від системи БПД допомоги можна ознайомитися на електронних сторінках правової вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/
Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Ковель вул. С. Бандери, 5, тел.. 5-30-63.
Єдиний контакт-центр системи БПД: 0-800-213-103.

#МіграційнаСлужба #БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

Коментарі

Читайте також

У Ковелі 90-літній дідусь оформив ID-картку

У Ковелі 90-літній дідусь оформив ID-картку
Працівники Ковельського районного відділу міграційної служби на звернення лікарів допомогли в оформленні біометричного документа нового зразка.