1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Адміністративне затримання: нюанси, які варто знати

Адміністративне затримання: нюанси, які варто знати

Адміністративне затримання є одним з обмежувальних заходів адміністративного примусу, який застосовується всупереч волі та бажанню порушника і полягає у тимчасовому обмеженні свободи пересування і місцезнаходження.

Адміністративне затримання застосовується з метою:
припинення адміністративних правопорушень, усунення його негативних наслідків, в т.ч. попередження вчинення нових правопорушень;
коли вичерпано інші заходи впливу;
встановлення особи;
складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим;
забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення.

Про адміністративне затримання в обов’язковому порядку складається адміністративний протокол, в якому зазначаються:
дата і місце його складання;
посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол;
відомості про особу затриманого;
час і мотиви затримання.

Під час складання протоколу про адміністративне затримання посадова особа, що здійснює адміністративне затримання, роз’яснює особі, яка вчинила адміністративне правопорушення, її права:
знайомитися з матеріалами справи,
давати пояснення,
подавати докази,
заявляти клопотання,
при розгляді справи користуватися юридичною допомогою,
виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження;
оскаржувати постанову по справі.

Протокол підписується посадовою особою, яка його склала , і затриманою особою . У разі відмови затриманої особи від підпису протоколу в ньому робиться запис про це.

Необхідно звернути увагу, що про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі, а на її прохання − адміністрація за місцем роботи чи навчання.

Хто має право затримувати? На який строк можуть затримати? Що треба знати про особистий огляд і огляд речей? Інформацію щодо цього читайте за посиланням: https://bit.ly/35dU2UX

#ПравоваДопомога #LegalAid #БПД

Коментарі

Читайте також

Заповіт, спадковий договір, договір дарування та договір довічного утримання – у чому різниця?

Заповіт, спадковий договір, договір дарування та договір довічного утримання – у чому різниця?
Усі ці правочини є тотожними між собою у єдиному намірі власника відчужити майно на користь іншої особи за власним волевиявленням. Інформує Ковельський центр з надання безоплатної правової допомоги.

З 1 січня 2021 року Українці зможуть змінювати по батькові

З 1 січня 2021 року Українці зможуть змінювати по батькові
Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права фізичної особи на зміну по батькові", який дозволить фізичній особі змінювати не лише своє прізвище та (або) ім‘я (що вже передбачено чинним законодавством), а й по батькові.

Як отримати статус біженця або додатковий захист в Україні

Як отримати статус біженця або додатковий захист в Україні
Кожна людина, яка рятується від переслідувань у своїй країні, має право на захист та безпечне місце для життя. Якщо ви не почуваєтесь безпечно у власній країні та шукаєте захисту для себе та своєї родини, Україна готова вам допомогти.