1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Що таке кадастровий номер?

Що таке кадастровий номер?

Після прийняття Земельного кодексу України, у 2002 році було затверджено нову форму Державного акту на право власності на земельну ділянку, в якій кожній земельній ділянці було присвоєно своєрідний ідентифікаційний код - кадастровий номер. Зауважимо, що Державні акти отримані до 2002 року вважаються дійсними і визнають ваше право власності на земельну ділянку.

Проте реалії сьогодення передбачають, що для здійснення будь-яких юридичних операцій із земельною ділянкою без кадастрового номеру неможливо.

Законом України «Про Державний кадастровий номер» передбачено, що кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування. В такому разі, при зміні власника – кадастровий номер земельної ділянки залишається незмінним.

Варто зазначити, що кадастровий номер може змінитись у разі об’єднання чи поділу земельних ділянок. При цьому скасовані кадастрові номери не призначаються повторно, а зберігаються в архіві.
Земельним кодексом України передбачено, що угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки. Тому продати земельну ділянку чи подарувати, прийняти у спадщину, заставити чи обміняти, здати в оренду, або ж продати будинок, розташований на ділянці буде неможливо.

Кадастровий номер складається з 19 цифр, в яких зашифровано межі адміністративно-територіального устрою України (населений пункт), номер кадастрової зони відносно адміністративної області, номер кадастрового кварталу відносно кадастрової зони та місцезнаходження земельної ділянки відносно кадастрового кварталу.

Для отримання кваліфікованої правової допомоги та роз’яснення поетапних дій для присвоєння кадастрового номеру, ви можете звернутись до Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Ми знаходимось за адресою: 45000, Волинська обл., м. Ковель, вул. Грушевського, 2 (третій поверх), тел: 5-30-63.

#ПравоЗТобою #LegalAid #БПД
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Що таке персональні дані та як їх захистити

Що таке персональні дані та як їх захистити
Вам часто надходять повідомлення з невідомих номерів з всілякими пропозиціями? Звичайно, адже ми часто залишаємо свої дані (ПІБ, номер телефону, адресу, дату народження) на сайтах, електронних скриньках та інших ресурсах, не думаючи про наслідки.

Юристи системи БПД: щодня бути потрібним та корисним людям

Юристи системи БПД: щодня бути потрібним та корисним людям
Кожного зустріти, вислухати, допомогти сформулювати проблему. Проконсультувати та роз’яснити можливі механізми дій. Допомогти вразливим категоріям клієнтів відновити порушені права у суді. Усе це тримають на своїхплечах «атланти» системи — юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допо

Земельний пай. Що варто знати?

Земельний пай. Що варто знати?
Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» наше суспільство почало розуміти просту істину, що земля – це цінність, що не старіє.