1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Чи можна повернути товар придбаний зі знижкою?

Чи можна повернути товар придбаний зі знижкою?

Наближаються Новий рік та Різдв’яні свята. Саме в цей час більшість магазинів проводять різноманітні розпродажі та акції, з метою залучення більшої кількості відвідувачів. Не піддатись спокусі, купити щось зі знижкою, майже неможливо. У цей час можна легко придбати товари, які не підійшли за кольором, фасоном чи якістю. Що робити? Чи можна повернути товар, який ви купили під час розпродажу? Консультацію з цього питання надають юристи Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Акція, розпродаж або знижка - застосовують, як один із елементів рекламної кампанії для підвищення продажів товарів. У цій справі головне швидкість, а точніше тимчасова або термінова знижка, бмеження в терміні - є головними мотиватором до покупки. Таким чином покупець немає часу на обдумане рішення при покупці акційного товару.

Повернення товару


Важливо! До споживачів повинна доводитися інформація про ціну продукції, що була встановлена до початку проведення відповідного розпродажу. Купивши товар під час розпродажу, споживач має такі ж права, як і купуючи товар без акції. Зокрема, якщо йдеться про якісний і справний товар, то згідно статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право обміняти непродовольчий товар на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, за умови якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

На такий обмін у покупця є чотирнадцять днів, не рахуючи дня купівлі.

Якщо ж на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним коригуванням вартості, або отримати назад свої гроші, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж.

У разі ж, якщо товар придбаний за акцією виявився неякісним, то порядок дій дещо іншою.

Так, згідно статті 8 Закону, в разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків товару (його поломки, брак, неналежної роботи) споживач має право вимагати:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

І тільки в разі виявлення істотних недоліків (таких, які не можуть бути усунені або для їх усунення необхідно понад чотирнадцять календарних днів, або вони суттєво змінюють товар) споживач, має право, за своїм вибором, вимагати від продавця чи виробника повернути суму сплачену за товар, або замінити товар на аналогічний.

Для обміну або повернення належної якості покупцеві необхідно надати:

• Товар (відсутній у вживанні, у непошкодженій заводській упаковці, що містить етикетку/паспорт/гарантійний талон).

• Товарний чек (накладну).

Для обміну або повернення неналежної якості покупцеві необхідно надати:

• Товар.

• Товарний чек (накладну).

• Упаковку, в якій доставлявся товар.

• Виробничу етикетку/паспорт товару.

Як повернути гроші за товар: порядок дій


За умовами повернення грошових коштів за товар належної якості, покупцеві необхідно виконати декілька дій:

• звернутися до продавця і написати заяву на повернення коштів (як правило, в магазині є стандартний бланк повернення, в якому необхідно вказати персональні дані;

• повернути придбаний товар в цілій упаковці і з повною комплектацією, зазначеною в технічній документації (техпаспорті);

• надати квитанцію про покупку, товарний або касовий чек.

В який термін зобов’язані повернути гроші за товар


Відповідно до закону, при поверненні товару належної якості розрахунки із споживачем проводяться виходячи з вартості товару на момент купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються покупцеві в день повернення покупки (розірвання договору). Якщо у продавця (магазину) немає можливості повернути гроші відразу — виплати проводяться не пізніше, ніж через 7 днів з моменту отримання товару та письмової заяви на повернення.

Повернення грошових коштів здійснюється способом, яким здійснювалась оплата — банківським переказом на зазначені покупцем у заяві реквізити або готівкою.

Товари, що не підлягають обміну та поверненню


Не кожен споживач знає, що існує перелік товарів належної якості, визначений Кабінетом Міністрів України, що не підлягають обміну (поверненню) за будь-яких обставин.

У список «неповернення» потрапили всі продовольчі товари, ліки, медичні інструменти, прилади та апарати, предмети санітарної гігієни. Крім того, обміну та поверненню не підлягають деякі непродовольчі товари: панчішно-шкарпеткові вироби, постільна та натільна білизна, косметика, парфумерія, товари для новонароджених, інструменти для манікюру і педикюру, ювелірні вироби, друкована продукція, ювелірні вироби з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, аудіо-, відеокасети, диски, фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір, корсетні товари, пір’яно-пухові вироби, дитячі іграшки м’які, дитячі іграшки гумові надувні, зубні щітки, мундштуки, засоби для гоління, розчіски, гребенці та щітки масажні, сурдини (для духових музичних інструментів), скрипічні підборіддя, рукавички, тканини, тюлегардинні і мереживні полотна, килимові вироби, метражні товари в аерозольній упаковці, друковані видання, лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником), вироби з натурального та штучного волосся (перуки).
#БПД #LegalAid

Коментарі

Читайте також

Розв’язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини

Розв’язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини
Місце проживання дитини, яка не досягла 10 років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла 10 років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначається нею самою.

Як отримати компенсацію, якщо травмувалися на вулиці під час ожеледиці

Як отримати компенсацію, якщо травмувалися на вулиці під час ожеледиці
Чи може людина, яка послизнулась і травмувалась на вулиці, отримати компенсацію за свої забої і переломи? Про те, як діяти у випадку, коли Ви зазнали травми на вулиці та як відшкодувати шкоду і притягнути винних до відповідальності розповідають юристи безоплатної вторинної правової допомоги.

Як оскаржити вирок в апеляційній та касаційній інстанціях

Як оскаржити вирок в апеляційній  та касаційній інстанціях
Відповідно до частини п’ятої статті 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права кожен, кого засуджено за будь-який злочин, має право на те, щоб його засудження і вирок було переглянуто судовою інстанцією вищого рівня згідно з законом.