1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Що робити, якщо урожай пішов під воду: поради волинянам від юристів

Що робити, якщо урожай пішов під воду: поради волинянам від юристів

На Волині лишаються у воді 16 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Щоб отримати компенсацію за втрачений врожай чи майно, волинянам потрібно задокументувати і довести, що шкоду завдало стихійне лихо.

Як діяти у разі підтоплення розповідає директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Наталія Смолярчук.

Найперше, що потрібно зробити – звернутися до сільського голови і скласти акт про завдані збитки у довільній формі. Чи мають право громадяни розраховувати на компенсацію, визначають комісії з питань надзвичайних ситуацій техногенно-екологічної безпеки при органах влади.

"Необхідно, щоб комісія встановила факт, що дійсно підтоплення сталося не з вини землекористувача, наприклад, він міг не вжити заходів, щоб уберегти свою ділянку від підтоплення, а що це сталося унаслідок паводка, або виходу з берегів річки", – зауважує Наталія Смолярчук.

Власникам затоплених земель також потрібно зібрати фотодокази, чеки щодо закупівлі посівних матеріалів, поживних речовин.

Якщо власник домогосподарства довів, що зазнав збитків від стихійного лиха (паводка), місцева комісія має право звертатися до райдержадміністрації щодо виділення коштів з резервного фонду для компенсації завданих збитків.
#LegalAid #БПД
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Коментарі

Читайте також

Строки звернення до суду за захистом трудових прав

Строки звернення до суду за захистом трудових прав
Громадяни нерідко звертаються до суду для вирішення трудових спорів. При цьому важливо подати позов у встановлений строк. Які ж строки звернення до суду для захисту трудових прав консультує фахівець системи безоплатної правової допомоги України.

Збережіть ваші гроші: захистіть від шахраїв дані платіжної картки

Збережіть ваші гроші: захистіть від шахраїв дані платіжної картки
Юристи Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформують, що за кіберзлочини передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу, громадських робіт або позбавлення волі до п’яти років.