1. Головна
  2. Новини
  3. У мережі показали, як впродовж століття змінювався вигляд народного дому «Просвіта» у Ковелі

У мережі показали, як впродовж століття змінювався вигляд народного дому «Просвіта» у Ковелі

"Аби показати, як впродовж століття змінювався вигляд цього осередку культури, вирішив створити наступний колаж із знімків різних періодів", - пише на своїй сторінці у соцмережі фейсбук Сергій Товкач.
У мережі показали, як впродовж століття змінювався вигляд народного дому «Просвіта» у КовеліУ мережі показали, як впродовж століття змінювався вигляд народного дому «Просвіта» у КовеліУ мережі показали, як впродовж століття змінювався вигляд народного дому «Просвіта» у Ковелі
Зведений в часи Російської Імперії, як театр, він використовувався в ході I світової війни, як офіцерське казино 4 австрійської імператорської армії, в міжвоєнний період, як кінотеатр, в повоєнний - Будинок культури "Щорса", а в період Незалежності - Народний Дім "Просвіта".

Як бачимо, за сорок років з часів Першої Світової війни будівля практично не змінилася. Усі архітектурні елементи збереглися. Навіть дашок над входом і візерунок ковки усе ті ж самі.

Сучасна будівля в 60-х роках була радикально перебудована. Хоча у оновленому фасаді можна без жодних зусиль побачити попередню основу...

На фото 50-х років видно збережений від розрухи воєнного лихоліття артефакт - центральна алея, що веде до входу, обрамлена типовим для довоєнного Ковеля часів Другої Речі Посполитої огородженням пішохідних ділянок (стовпчики з металічним прутом).


#ІсторіяКовеля #СергійТовкач #Просвіта

Коментарі

Читайте також

У Ковельський музей передали особисті речі Андрія Мостики, загиблого в Іловайському котлі

У Ковельський музей передали особисті речі Андрія Мостики, загиблого в Іловайському котлі
На жаль, у 29 років закінчився його земний шлях. Він не встиг відчути його у повному розквіті, але своїм життям довів, що ціннішого, як Батьківщина, не буває і став на її захист.