1. Головна
  2. Новини
  3. За тяжкі та особливо тяжкі злочини неповнолітні відбувають покарання у Ковелі

За тяжкі та особливо тяжкі злочини неповнолітні відбувають покарання у Ковелі

У Ковелі знаходиться одна з трьох в Україні колоній для неповнолітніх. Тут відбувають покарання юнаки від 14 до 18 років, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини. В установі зараз перебувають 40 підлітків переважно з неблагополучних сімей. Проте тут намагаються не забувати, що, перш за все, це - діти. Серед них є обдаровані, які мають хорошу перспективу.

Засуджені, які не мають освіти, навчаються у професійно-технічному училищі. У них є можливість освоїти будь-яку з восьми ліцензованих професій, які користуються попитом на ринку праці. Наразі тут навчається 25 хлопців.

У загальноосвітній школі при Ковельській виховній колонії функціонує 2 класи (10 та 11), учні 8 і 9 класів навчаються за індивідуальною програмою.

Після закінчення навчання вони отримають атестати про освіту, які нічим не відрізняються від звичайних, адже в них не вказано, що учень закінчив навчальний заклад в ув'язненні.

Ті, хто виявив бажання навчатись у вищих навчальних закладах, здають ЗНО та за його результатами можуть стати студентами вузів дистанційної форми навчання.

Юнаки утримуються в належних умовах, забезпечені одягом, постільною білизною та харчуванням. Тож скаржитись на умови перебування в’язням немає причин.

Адміністрація установи приділяє значну увагу як трудовому вихованню так і організації дозвілля засуджених: проводять різноманітні просвітницькі, культурно-масові, фізкультурно-спортивні та розважальні заходи.

У гуртках художньої самодіяльності (вокально-хоровому, драматичному, інструментальному, танцювальному та прикладного мистецтва й технічної творчості) юнаки можуть розкрити свій талант, удосконалити вміння, поділитись досвідом та навчитись чомусь новому. Ті хлопці, які захоплюються спортом, мають можливість відвідувати секції з футболу, настільного тенісу, шахів і шашок.

У вихідні та святкові дні з вихованцями зустрічаються представники різних релігійних конфесій. В установі діє церква Святих Петра і Павла, де проводяться богослужіння та заняття в Школі духовної просвіти.

Завдяки співпраці з відділом громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб засудженим виготовляють паспорти.

Днями відбулась нарада за участю працівників установи, представників служби у справах дітей, спостережної комісії, піклувальної ради. Підбито підсумки діяльності Ковельської виховної колонії за минулий рік.

З-поміж іншого, начальник колонії Іван Абрамчук закликав присутніх активніше інформувати пересічних громадян про заходи, які проходять в установі, а також сприяти поширенню реклами продукції з метою її реалізації. А виготовляють засуджені тротуарну плитку, шлакоблоки, колючий дріт, дерев'яну тару, сміттєві урни, секції огорожі, паркові лавки та інше.

Детальну інформацію щодо асортименту та цін можна отримати у керівництва установи.

Жанна Вельма,
голова піклувальної ради установи,
начальник Служби у справах дітей м. Ковеля

#ВиховнаКолонія

Коментарі

Читайте також

Тематичний захід «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану» проведено в Ковельській виховній колонії

Тематичний захід «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану» проведено в Ковельській виховній колонії
Протягом тривалої історії нашої держави український народ понад усе цінував вірність Батьківщині, мужність та справедливість. Люди, які полягли на Афганській землі, йшли туди не за славою та нагородами, а йшли виконувати свій інтернаціональний обов’язок.