У Ковелі відзначили День Соборності України

22 січня - велична дата нашої багатовікової історії – День Соборності України. Саме цього дня 99 років тому відбулось єднання українців в соборну державу. Ця подія залишила глибинний слід в історичній пам'яті нашого народу. Це величне свято. Адже, до незалежності Україна йшла довгим, тяжким та жертовним шляхом. Це не одне століття боротьби наших славних предків. Пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

З нагоди Дня Соборності України сьогодні у народному домі «Просвіта» відбулись урочистості, в яких взяли участь представники міської влади, духовенства, громадських організацій, установ та підприємств.

Хвилиною мовчання ковельчани вшанували пам'ять усіх, хто поліг за незалежність і територіальну цілісність держави.

Від учасників зібрання були покладені квіти до підніжжя пам’ятника борцям за волю України.

Ведучі заходу Наталія Гончар та Анастасія Данилюк акцентували увагу на історичних фактах, що передували злуці та подіям сьогодення, адже Україна знову бореться за свою територіальну цілісність.

До присутніх звернулась секретар міської ради Віра Федосюк. Вона наголосила: «Нині, як ніколи, нам необхідне єднання задля спільної мети - здобути право жити у величній європейській державі, де цінують людську гідність, демократичні права і свободи. Розуміємо, що непростим і довготривалим буде шлях до відновлення наших кордонів. Але додає віри те, що український народ довів свою відданість незалежності і соборності під час революції Гідності, і героїчним всенародним опором російській агресії. Будь-яка війна рано чи пізно завершиться, і доведеться знаходити порозуміння в українському суспільстві».

Надзвичайно зворушливою частиною заходу була інсценізація новели Віктора Гребенюка «Крижем». Її підготували Вікторія Савлук, Альона Малюга-Мельникова та Оксана Мизовець.

Глядачі, затамувавши подих, спостерігали за подіями, що розвивались на сцені, майстерною грою акторів, їх неперевершеним професіоналізмом, умінням передати думку автора надзвичайно реально.

Неповторну, святкову атмосферу допомогли створити кращі колективи міста: народна аматорська хорова капела, оркестр народних інструментів школи мистецтв, клуб бального танцю «Модерн», дитяча студія народного танцю «Дзвіночок», народний художній хореографічний колектив «Барвінок», солісти Андрій Мигуля, Олена Балецька, Святослав Панасюк, Анастасія Смаль, Анастасія Міщанчук та інші.


#Просвіта #ВіраФедосюк

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Ковельчанки щедрували в Луцьку

Ковельчанки щедрували в Луцьку
У традиційному різдвяному дійстві «Три празники в гості» взяв участь народний аматорський фольклорний гурт «Намисто».

Різдво у Ковелі проходить з «Надією»

Різдво у Ковелі проходить з «Надією»
Свято пісні і колядки підготували учасники зразкової дитячої естрадної студії «Надія» разом зі своїм наставником Іриною Новожиловою.