У Ковелі планують створити новий контролюючий орган

На чергову сесію міської ради, яка має відбутися завтра, 25 січня, на розгляд депутатів внесено проект рішення, яким вносяться зміни до структури відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Ковельської міської ради. А саме — планується створити сектор з питань праці. Цей проект рішення викликав чимало запитань у депутатів міської ради від різних фракцій.

Під час засідання постійної депутатської комісії з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, конфлікту інтересів, саме це питання порядку денного викликало бурхливе обговорення. Зокрема, депутат міської ради Ігор Пініс вбачає у ньому ймовірну можливість тиску влади на підприємців. На його думку, працівники новоствореного структурного підрозділу, який буде наділений контролюючими функціями, можуть використовувати своє службове становище як засіб тиску на підприємців та політичних конкурентів. Він вважає, що у відповідному положенні варто виписати алгоритм здійснення перевірок та чітко вказати терміни, згідно яких недоліки мають бути усунуті, аби уникнути стягнення штрафу в день виявлення порушень.

Секретар міської ради Віра Федосюк у відповідь наголосила, що такими діями депутат Ігор Пініс (фракція “УКРОП”) лобіює інтереси саме тих підприємців, які працюють з порушенням законодавства і таким чином хочуть уникнути штрафних санкцій. Натомість вона закликала усіх, зокрема й Ігоря Пініса, який є головою громадської організації підприємців, працювати у правовому полі, дбати про наповнення міського бюджету, і що найголовніше - діяти в інтересах своїх же працівників, яких вони зобов'язані оформити на роботу легально, що забезпечить соціальні гарантії ковельчанам — найманим працівникам. “Якщо у підприємця немає порушень, новостворений на законних підставах контролюючий орган ніяким чином не вплине на його діяльність,”- зауважила Віра Федосюк.

Свої думки з приводу повноважень та обов'язків нового контролюючого органу висловили й інші депутати. Аби роз'яснити ситуацію щодо необхідності створення сектору з питань праці, ми звернулися до головного спеціаліста відділу економічного розвитку та торгівлі Ліліани Герасимчук, в обов'язки якої входить дотримання законодавства про працю. Вона наголошує, що порядок здійснення перевірок уже є чітко виписаний у законодавстві. І дублювати або ж виписувати “свої місцеві правила” немає потреби та законних підстав. Контролюючий орган буде керуватися виключно законодавчими актами. А правильність його дій, у свою чергу, контролюватиме інша інстанція — Державна інспекція України з питань праці. Тому корупційна складова, про яку говорив депутат, та можливість тиску на підприємців та політичних конкурентів виключається повністю.

Коментар Ліліани Герасимчук: “Верховною Радою України 06.12.2016 року прийнято Закон “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України” Відповідно внесено зміни до ст. 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме — органам місцевого самоврядування делеговано повноваження щодо здійснення контролю за станом дотримання законодавства про працю. Для того, аби контролюючий орган правильно здійснював свої повноваження, Кабінет Міністрів України 26.04.2017 року прийняв Постанову, де чітко визначено саму процедуру здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю суб'єктами господарювання.

Визначено покроково алгоритм проведення інспекційних відвідувань (Постановою введено новий термін — інспекційні відвідування, а не перевірки). Чітко визначено заходи впливу при виявленні порушень. Визначено підстави для припинення рішення про інспекційне відвідування. Наприклад, якщо порушень не виявлено — складається акт. Якщо порушення мали місце, до акту додається припис про усунення порушень та визначається термін на їх усунення — до трьох місяців. У разі усунення виявлених порушень заходи впливу на суб'єкт господарювання не застосовуються.

Крім того, варто зауважити, що цією ж Постановою прийнято Положення про нагляд за правильністю прийнятих рішень контролюючим органом, який здійснюватиме Державна інспекція праці. У разі, якщо суб'єкт господарювання не згідний з висновками після інспекційного відвідування, він може подати скаргу до органу Держпраці. Розгляд скарги може тривати до 30 днів. У цей час виконання вимог контролюючого органу призупиняється. Держпраці може може повністю скасувати рішення (припис) або частково по пунктах.

У Постанові виписані й інші наглядові функції та обов'язки сторін, залучених до інспекційних відвідувань.

Тож, метою створення сектору з питань праці при відділі економічного розвитку та торгівлі, є не тиск на малий та середній бізнес міста Ковеля, а, насамперед, забезпечення делегованих державою повноважень і захист законних прав та інтересів громадян міста — забезпечення їх соціальних гарантій, право на достойну пенсію в майбутньому та інші гарантовані державою пільги”.

Яким буде рішення депутатів міської ради — стане відомо завтра. 33-я сесія міської ради розпочнеться о 10.00.

P.S. 25.01.2018 р. депутати міської ради не підтримали рішення, яким передбачалось створення сектору з питань праці у відділі економічного розвитку та торгівлі.

#Депутати #ВіраФедосюк #СесіяМіськоїРади

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також