1. Головна
  2. Новини
  3. Майже 400 тис грн щомісяця: економія бюджетних коштів завдяки вимкненню світла на вулицях Ковеля у нічний час

Майже 400 тис грн щомісяця: економія бюджетних коштів завдяки вимкненню світла на вулицях Ковеля у нічний час

Уже кілька днів поспіль у Ковелі вимикають вуличне освітлення з 23.30 до 5 ранку з метою економії бюджетних коштів. Міський голова Ігор Чайка на своїй сторінці у фейсбук відповів на декілька запитань, які найчастіше задають з цього приводу мешканці міста Ковеля.
Майже 400 тис грн щомісяця: економія бюджетних коштів завдяки вимкненню світла на вулицях Ковеля у нічний час

Скільки в нас ліхтарів?

Майже три тисячі ліхтарів освітлюють вулиці Ковеля в темну пору доби. За це відповідає комунальне підприємство «Добробут».
Існує так званий добовий графік увімкнення та вимкнення мереж зовнішнього освітлення. Його затверджують по всій Україні для різних міст, і дотримуються з року в рік, враховуючи пори року. В осінньо-зимовий період світловий день - коротший, витрати на вуличне освітлення - більші.
Тому, аби зекономити енергоресурси, ми прийняли рішення про те, що будемо вимикати світло на вулицях Ковеля з 23:30 вечора до 05:00 ранку наступного дня.

Скільки коштів місцевого бюджету вдасться зекономити?

Приблизно 300-400 тисяч гривень на місяць. Для порівняння, в платіжці за серпень до сплати за зовнішнє освітлення міста було нараховано 486 тис. грн. Фактично, економія = сумі вартості зовнішнього освітлення вулиць одного літнього місяця, коли світло на вулицях вмикали на коротші терміни.

Як бути мешканцям вулиць, де освітлення вмикається і вимикається завдяки фотоелементам у ранково-вечірню пору?

Так, на околицях міста вуличне освітлення вмикається-вимикається завдяки фотоелементам. Вони спрацьовують автоматично, коли кількість денного світла збільшується/зменшується. У період, коли розпочалася повномасштабна війна і певний час по місту діяв режим світломаскування, цю автоматичну систему доводилося вимикати повністю. Відповідно, зараз знову довелося б діяти так само. Щоб врегулювати це питання, закупили сім таймерів на ввімкнення/вимкнення вуличного освітлення на цих вулицях. І КП «Добробут» їх вже встановили, змонтували.

Тож зараз місто повністю забезпечене вуличним освітленням у вечірньо-ранковий період.

#Благоустрій #ІгорЧайка

Коментарі

Читайте також