1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі може виникнути надзвичайна ситуація техногенного характеру

У Ковелі може виникнути надзвичайна ситуація техногенного характеру

6 жовтня відбулось засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.
У Ковелі може виникнути надзвичайна ситуація техногенного характеруФото ілюстраційне

Першим обговорили питання про аварійну ситуацію на самопливних каналізаційних колекторах по вул. Міцкевича та по вул. Грушевського.

Директор Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» Юрій Рибачок доповів, що за період з 01.07.2022 року по 04.10.2022 року на цих ділянках самопливних колекторів було зафіксовано 22 забої, викликані підмиванням грунту та осіданням його в місцях стикування та ушкодження трубопроводів.

Влітку, 28-29 липня із залученням спеціалізованої організації було проведено телеметричне обстеження трубопроводів систем водовідведення діаметрами 200-300 мм по вул. Міцкевича (від вул. Грушевського до пожежної частини) та по вул. Грушевського (від вул. Міцкевича до будинку по вул. Грушевського, 11). Визначено, що трубопроводи мають значні механічні ушкодження, порушення герметичності на стиках та газову корозію, які не дозволяють подальшу їх експлуатацію.

Ситуація значно погіршилась після інтенсивних дощів у серпні-вересні. З’явилися нові просідання дорожнього покриття на цих ділянках.
У Ковелі може виникнути надзвичайна ситуація техногенного характеру
Будь-які зволікання з проведення ремонту колекторів можуть призвести до значних негативних наслідків, а саме:
– руйнування дорожнього покриття;
– ДТП внаслідок провалів на дорозі;
– відключення від централізованого водовідведення та, як наслідок, від централізованого водопостачання цілого мікрорайону міста внаслідок аварії на колекторах;
– забруднення навколишнього природного середовища через
витікання стічних вод з колодязів на мережі.
«Найбільш доцільним методом аварійного ремонту мережі каналізації – санація труб – в старий залізобетонний колектор протягують сучасну пластикову трубу необхідного діаметру. Новий трубопровід із стійких до корозії матеріалів подовжить термін експлуатації каналізаційної мережі більше ніж на 50 років. Такий метод є найбільш швидким та не потребує руйнування дорожнього покриття», – розповів Юрій Рибачок.
Комісія ТЕБ та НС визнала ситуацію, яка сталася на ділянках самопливних каналізаційних колекторів по вул. Міцкевича та вул. Грушевського, такою, що загрожує виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру відповідно до «Класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010» Національного класифікатора України. Відтак рішення профільної комісії дасть змогу найближчим часом виділити кошти з бюджету громади на проведення реконструкції. Зважаючи на масштаби та кошторисну вартість необхідних робіт із санації, водоканал не зможе вирішити це питання самотужки, а отже – важливо заручитися підтримкою міста.

#НадзвичайнаСитуація #Ковельводоканал

Коментарі

Читайте також

Оприлюднили рішення Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Ковеля

Оприлюднили рішення Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Ковеля
У зв'язку із численними зверненнями ковельчан, на офіційному сайті Ковельської міської ради опублікували документ, у якому дано рекомендації керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності.