2018 рік — ювілейний для Ковеля. Громада міста відзначатиме 500-річчя отримання Магдебурзького права.

Розпочався ювілейний рік для нашого рідного міста. 500 літ тому  князь Василь Сангушко отримав Грамоту від короля Сігізмунда І про надання селищу Ковлє статусу міста на основі Магдебурзького права.

Влада у своїх можливостях спирається на волю та активність ковельчан і вже розпочала підготовку заходів, приурочених до ювілею. Про це пише краєзнавець, поет, Почесний громадянин міста Ковеля Анатолій Семенюк в газеті “Вісті Ковельщини”.

На нараді, яку ініціював заступник міського голови Ігор Прокопів, визначено заходи та практичні дії для відповідних служб виконкому.

Отож, про заходи, до яких мають долучитися активні і небайдужі ковельчани.

До дня міста приурочать тематичні конкурси культурного плану, спортивні змагання, виставки, ярмарки та ін.

Зокрема, заплановано впродовж ювілейного року:
- провести конкурс відеороликів про місто;
- підготувати і видати збірку творів місцевих авторів поезій та прози про Ковель і ковельчан (вірші – 3 сторінки, проза – до 10). Матеріали подавати відредаговані, в електронній та друкованій формі в історичний музей міста;
- організувати загальноміський конкурс дитячого малюнка і тематичні виставки професійних художників;
- провести виставку світлин фотомайстрів.

Серпень позначиться мистецьким фестивалем, в програмі якого: конкурси виконавців пісенного та поетичного жанру, фортепіанної музики, міжнародний пленер художників і гала-концерт, присвячений Дню Незалежності.

Одним із найвідповідальніших заходів бачиться проведення Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції "Ковель і ковельчани в історії Волині та України". Про його  умови та участь у важливому заході буде повідомлено додатково.

А ще в загальному переліку дарунків для ковельчан є фестивалі пісень про Ковель, концерти ветеранів, екскурсії історичними місцями, тематичні уроки на тему рідного міста у школах Ковеля.

Зустріне ковельчан оновлена літня естрада у парку ім. Лесі Українки. Традиційно зворушить душу фестиваль "Танцююче місто" та  костюмований парад – широке поле історичної творчості.

Словом, ювілейний рік стартував! Усвідом, шановний ковельчанине, що відповідальність за ці та інші заходи покладається не тільки на владу.

Кожен мешканець має подати свою пропозицію і зробити щось корисне. Наприклад, привести своє обійстя до зразкового стану. Посадити дерево в парковій зоні. Доглянути дитячий майданчик. Багатші можуть знак-символ міста збудувати ("Золоту підкову" чи скульптуру коваля).

До цього марафону довжиною в рік під назвою: "Ковель – європейське місто, найкраще в світі", кожен має принести свої дари, здобутки і корисні справи. Те, що ми зробимо, буде нашим внеском у майбутнє.

Варто додати, що відповідно до Постанови Верховної Ради України 500 –річчя надання Ковелю магдебурзького права внесено до переліку свят, що відзначатимуться на державному рівні.

#ІсторіяКовеля #МагдебурзькеПраво #АнатолійСеменюк

Оприлюднили унікальні фото Ковеля 1944 року

Оприлюднили унікальні фото Ковеля 1944 року
Світлини часів Другої світової війни, зроблені в Ковелі, відшукали в колекції Нідерландського інституту студій з історії війни, Голокосту та геноциду.

Пам’ятки історії та архітектури Ковеля будуть реставрувати

Пам’ятки історії та архітектури Ковеля будуть реставрувати
У місті розпочали впровадження заходів зі збереження та ремонту пам’ятників і об’єктів культурної спадщини. Для цього затвердили відповідну Програму.

Ковельчани продовжують вишивати велетенську сорочку Кобзарю

Ковельчани продовжують вишивати велетенську сорочку Кобзарю
Патріотичний проект "З Батьківщиною в серці" об'єднує все більше ковельчан. Куди звернутись тим, хто бажає долучитись до створення мистецької пам'ятки міста?

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: