2018 рік — ювілейний для Ковеля. Громада міста відзначатиме 500-річчя отримання Магдебурзького права.

Розпочався ювілейний рік для нашого рідного міста. 500 літ тому  князь Василь Сангушко отримав Грамоту від короля Сігізмунда І про надання селищу Ковлє статусу міста на основі Магдебурзького права.

Влада у своїх можливостях спирається на волю та активність ковельчан і вже розпочала підготовку заходів, приурочених до ювілею. Про це пише краєзнавець, поет, Почесний громадянин міста Ковеля Анатолій Семенюк в газеті “Вісті Ковельщини”.

На нараді, яку ініціював заступник міського голови Ігор Прокопів, визначено заходи та практичні дії для відповідних служб виконкому.

Отож, про заходи, до яких мають долучитися активні і небайдужі ковельчани.

До дня міста приурочать тематичні конкурси культурного плану, спортивні змагання, виставки, ярмарки та ін.

Зокрема, заплановано впродовж ювілейного року:
- провести конкурс відеороликів про місто;
- підготувати і видати збірку творів місцевих авторів поезій та прози про Ковель і ковельчан (вірші – 3 сторінки, проза – до 10). Матеріали подавати відредаговані, в електронній та друкованій формі в історичний музей міста;
- організувати загальноміський конкурс дитячого малюнка і тематичні виставки професійних художників;
- провести виставку світлин фотомайстрів.

Серпень позначиться мистецьким фестивалем, в програмі якого: конкурси виконавців пісенного та поетичного жанру, фортепіанної музики, міжнародний пленер художників і гала-концерт, присвячений Дню Незалежності.

Одним із найвідповідальніших заходів бачиться проведення Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції "Ковель і ковельчани в історії Волині та України". Про його  умови та участь у важливому заході буде повідомлено додатково.

А ще в загальному переліку дарунків для ковельчан є фестивалі пісень про Ковель, концерти ветеранів, екскурсії історичними місцями, тематичні уроки на тему рідного міста у школах Ковеля.

Зустріне ковельчан оновлена літня естрада у парку ім. Лесі Українки. Традиційно зворушить душу фестиваль "Танцююче місто" та  костюмований парад – широке поле історичної творчості.

Словом, ювілейний рік стартував! Усвідом, шановний ковельчанине, що відповідальність за ці та інші заходи покладається не тільки на владу.

Кожен мешканець має подати свою пропозицію і зробити щось корисне. Наприклад, привести своє обійстя до зразкового стану. Посадити дерево в парковій зоні. Доглянути дитячий майданчик. Багатші можуть знак-символ міста збудувати ("Золоту підкову" чи скульптуру коваля).

До цього марафону довжиною в рік під назвою: "Ковель – європейське місто, найкраще в світі", кожен має принести свої дари, здобутки і корисні справи. Те, що ми зробимо, буде нашим внеском у майбутнє.

Варто додати, що відповідно до Постанови Верховної Ради України 500 –річчя надання Ковелю магдебурзького права внесено до переліку свят, що відзначатимуться на державному рівні.

#ІсторіяКовеля #МагдебурзькеПраво #АнатолійСеменюк

Оприлюднили унікальні фото Ковеля 1944 року

Оприлюднили унікальні фото Ковеля 1944 року
Світлини часів Другої світової війни, зроблені в Ковелі, відшукали в колекції Нідерландського інституту студій з історії війни, Голокосту та геноциду.

Пам’ятки історії та архітектури Ковеля будуть реставрувати

Пам’ятки історії та архітектури Ковеля будуть реставрувати
У місті розпочали впровадження заходів зі збереження та ремонту пам’ятників і об’єктів культурної спадщини. Для цього затвердили відповідну Програму.

Ковельчани продовжують вишивати велетенську сорочку Кобзарю

Ковельчани продовжують вишивати велетенську сорочку Кобзарю
Патріотичний проект "З Батьківщиною в серці" об'єднує все більше ковельчан. Куди звернутись тим, хто бажає долучитись до створення мистецької пам'ятки міста?

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Читайте нас також: