1. Головна
  2. Новини
  3. Хто “робить” погоду у Ковелі? 23 березня - Всесвітній день метеоролога

Хто “робить” погоду у Ковелі? 23 березня - Всесвітній день метеоролога

Перші організовані метеорологічні спостереження у Ковелі вели ще наприкінці 19 століття, а до Другої світової війни в місті була і окрема метеостанція. Її роботу відновили в березні повоєнного 1945 року. І ось уже понад 70 років поспіль місцеві метеорологи спостерігають за тим, як змінюється погода у просторі і часі.

Головним завданням Ковельської метеостанції сьогодні є проведення регулярних спостережень: метеорологічних, агрометеорологічних, гідрологічних, актинометричних, а також спостережень за радіаційним фоном. Ця інформація поступає в синоптичний відділ Волинського гідрометцентру, де синоптики за такою ж інформацією з інших метеостанцій Волині складають гідрометеорологічний прогноз по області, - розповідає начальник метеостанції Ковель Тетяна Ковальчук.

На метеомайданчику погоду заміряють 8 разів на добу. Метеорологи визначають стан нижнього шару атмосфери за показниками температури та вологості повітря, атмосферного тиску, швидкості, сили і напрямку вітру, хмарності та опадів. Спостерігають за рівнем і температурою води в річці Турія. Також ведуть агрометеорологічні спостереження за ґрунтами та розвитком сільгоспкультур.

Методи прогнозування погоди - виключно наукові. Народні прикмети метеорологам замінюють точні цифри та чітка періодичність спостережень. Результати їхньої роботи важливі для людей різних професій та простих мешканців - за різних ситуацій людям цікаво, якою ж буде погода.

Професія допомагає в житті і самим синоптикам. Вони давно навчилися планувати щоденні справи з огляду на свої ж спостереження за погодою. А відому приказку “У природи немає поганої погоди” метеорологи розуміють буквально: будь-яка погода зумовлена законами природи та є корисною.

Дощ зволожує землю та допомагає вирощувати врожай. Вітер переганяє хмари та переносить насіння. Сонце віддає свою силу для того, щоб достигали плоди. У природи не буває чогось випадкового чи непотрібного. Люди ж мають це розуміти і жити в гармонії з навколишнім світом.Автор Ігор Чайка

За матеріалами http://www.kovel.tv


#Погода

Коментарі

Читайте також

Через можливе погіршення погодних умов у Ковелі скликали комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Через можливе погіршення погодних умов у Ковелі скликали комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Міською владою спільно з відповідними службами сплановано необхідні заходи для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру та ліквідації їх наслідків.