Науковці знайшли нові писемні згадки про Ковель

У 1518 році своєю грамотою польський король Сігізмунд І дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто з наданням йому Магдебургського права. Тут почали відбуватися ярмарки і торги, запроваджувалось внутрішнє самоврядування. Саме 1518 рік довгий час вважався першою писемною згадкою про місто.

Згодом було віднайдено запис, датований 1310 роком про народження польського короля Казимира Великого. А в 2004 році з’ясувалося, що ця дата належить іншому місту, що має схожу історичну долю. Це польське місто Коваль, Влоцлавського повіту. Саме тут, а не у Ковелі, народився польський король Казимир Великий. Підтвердженням цього історичного факту стали матеріали, привезені краєзнавцем Анатолієм Суліком з міста Коваля.

Понад 100 років ковельчани вважали своєю історію іншого міста. Вперше дата 1310 рік, як перша писемна згадка про Ковель, зустрічається у виданні 1897 року „Живописная Россия” (Санкт-Петербург). Цю історичну помилку можна пояснити співзвучністю назв обох міст: давня назва Коваля – Ковалє, а Ковеля – Ковлє, а також схожістю географічних та історичних даних. Наприклад, на захід від Коваля є місто Брест-Куявський, від Ковеля в тому ж напрямку також є Брест-Литовський, як його називали в давнину. І Коваль, і Ковель були засновані серед боліт та річок.

Як повідомила начальник відділу культури міськвиконкому Вікторія Савлук, у результаті співпраці співробітників Ковельського історичного музею з науковцями, була виявлена цікава інформація щодо першої писемної згадки про наше місто. Поки архівні матеріали опрацьовуються. Результат дослідницької роботи буде оприлюднено під час проведення наукової конференції до 500-річчя надання Ковелю Магдебурзького права. Тож Ковель чекає нова, ще невідома широкому загалу, сторінка історії.


#ІсторіяКовеля

Ковельчани вшанували загиблих у Другій світовій війні ФОТО

Ковельчани вшанували загиблих у Другій світовій війні ФОТО
Згадали й полеглих воїнів-інтернаціоналістів та Героїв АТО, які віддали свої життя за Україну. Урочисті заходи відбулися на меморіалі Слави.

У Ковелі відзначили День пам’яті та примирення ФОТО

У Ковелі відзначили День пам’яті та примирення ФОТО
Біля пам’ятника жертвам Другої світової війни відбувся меморіальний захід. Представники духовенства УПЦ КП відслужили панахиду. Ковельчани поклали квіти.

Ковельських дітей запрошують малювати рідне місто

Ковельських дітей запрошують малювати рідне місто
Роботи приймаються до 11 червня. Взяти участь у конкурсі можуть не лише школярі, а й студенти навчальних закладів Ковеля. На переможців чекають дипломи та подарунки.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Читайте нас також: