Що мають знати підприємці про застосування штрафних санкцій у випадку недотримання законодавства про працю?

Контрольні заходи щодо дотримання законодавства про працю суб'єктами господарювання проводяться спеціалістами сектору з питань праці відділу економічного розвитку та торгівлі міськвиконкому (відповідно до затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №295 від 26.04.2017 року Порядку здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю).

Формою контрольних заходів є інспекційні відвідування (виїзні та невиїзні). Якщо виявлено порушення вимог чинного законодавства, то на суб'єкта господарювання накладаються штрафні санкції.

Механізм накладення цих санкцій визначено Постановою Кабміну №509 від 17.07. 2013 року. Так, згідно п.2 Постанови, рішення про застосування штрафних санкцій приймається керівником виконавчих органів міських рад, міст обласного значення — уповноваженою особою.

Уповноважена особа на підставі акта про виявлені ознаки порушення законодавства про працю приймає рішення про застосування штрафних санкцій. Суб'єкт господарювання про це повідомляється письмово. Розгляд справи відбувається у його присутності або представника. І лише після розгляду справи приймається відповідне рішення. У разі надходження від суб'єкта господарювання обґрунтованого клопотання щодо строку розгляду справи, розгляд може бути продовжений не більше як на 10 днів.

Під час розгляду справи досліджуються докази сторін і тоді приймається рішення щодо застосування чи незастосування штрафних санкцій.

Разом з тим, таке рішення уповноважена особа може прийняти лише за порушення законодавства про працю, передбачені ч. 2. ст. 265 Кодексу законів про працю України.

Постанова про накладення штрафу може бути оскаржена суб'єктом господарювання в судовому порядку.Ліліана Герасимчук,
завідувач сектору з питань праці відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету міської ради


#ЗаконодавствоПроПрацю #Підприємці

Читайте також

За три місяці цього року в 11 суб’єктів господарювання міста Ковеля виявлено нелегальну робочу силу

За три місяці цього року в 11 суб’єктів господарювання міста Ковеля виявлено нелегальну робочу силу
З 2017 року в Україні діють штрафні санкції у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника, який отримує зарплату у «конверті».