Власників будівлі, що є пам'яткою архітектури місцевого значення, зобов'язують відремонтувати балкони та перефарбувати фасад

Будинок за адресою Незалежності, 132 у Ковелі добре знайомий мешканцям міста, адже є пам'яткою архітектури місцевого значення. Збудований у 1900 році, він змінював власників та своє призначення.

Свого часу у ньому розміщувався готель “Софія”, міська управа (магістрат). У період революційних подій - Ковельський ревком. Багато років другий поверх слугував як адмінприміщення міського відділу народної освіти, згодом тут розмістився «Промінвестбанк».

Нині будівля перебуває у приватних руках кількох осіб. Та, незважаючи на форму власності, залишається об'єктом, який підпадає під дію Закону України «Про охорону культурної спадщини». Тож власники та орендарі мають дотримуватися відповідних вимог утримання та експлуатації споруди.

Як повідомили у відділі культури міськвиконкому, 11 липня 2018 року комісією з проведення обстеження пам’ятників та об’єктів культурної спадщини, визначення їх технічного стану, перегляду списків (переліків) пам’яток історії, архітектури і містобудування місцевого та національного значення, було обстежено пам’ятку культурної спадщини по вул.Незалежності,132. Виявлено, що будівля потребує термінового ремонту трьох балконів (відшаровуються цементні елементи балконів). Крім того, фасад будівлі (зокрема колір магазину «Макс») не відповідає затвердженому паспорту оздоблення. Тож власників зобов'язано привести будівлю до відповідності охоронним документам. Декому листи направлені уже не вперше.

Нагадаємо, що з власниками будівель, які є пам'ятками архітектури місцевого значення, мають бути укладені охоронні договори. А впродовж цього року буде виготовлено та встановлено охоронні дошки єдиного зразка на об’єктах культурної спадщини міста Ковеля.

Згідно ч.3 ст.25 Закону України «Про охорону культурної спадщини», юридичні та фізичні особи зобов'язані забезпечити збереженість пам'яток на землях, якими вони користуються, та укладати з органами охорони культурної спадщини охоронні договори.

З метою недопущення подальшої руйнації пам’ятки, запобіганню нещасних випадків, утримання фасаду будинку, їх елементів у належному технічному стані, для забезпечення архітектурно-естетичного вигляду, власників (орендарів) зобов'язано до 15 серпня 2018 року провести невідкладні роботи з відновлення балконів та привести фасад будівлі до затвердженого паспорта оздоблення фасаду. Відповідно до ст.92 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у випадку невиконання даних вимог відділом культури буде складено протокол та подано на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Ковельської міської ради.
#ПамяткаАрхітектури #ІсторіяКовеля

Читайте також

Ковельчани просять зберегти пам’ятку монументального мистецтва - пам’ятник Богдану Хмельницькому

Ковельчани просять зберегти пам’ятку монументального мистецтва - пам’ятник Богдану Хмельницькому
Старий монумент гетьману Війська Запорозького встановили у Ковелі в 1954 році. Він руйнується та не підлягає реставрації. Новий (аналог нинішньому) коштуватиме місту майже мільйон гривень.

З приміщення колишнього РАЦСу у Ковелі зловмисники зрізали мідний кабель під напругою

З приміщення колишнього РАЦСу у Ковелі зловмисники зрізали мідний кабель під напругою
Здійснивши крадіжку, вочевидь планували здати його на брухт кольорових металів. Збитки від викраденого, які понесла Ковельська філія ПАТ «Волиньобленерго», наразі підраховуються.