З приміщення колишнього РАЦСу у Ковелі зловмисники зрізали мідний кабель під напругою

Про те, що з приміщення колишнього міського РАЦСу, що знаходиться по вулиці С. Бандери,18 у Ковелі, невідомі особи поцупили силового кабеля (близько 30 метрів), стало відомо 29 березня. Не зупинив їх і той факт, що електропровід був під напругою. Коли саме сталася крадіжка — невідомо. Мешканці сусіднього будинку повідомили відповідні служби про те, що під час дощу залишений відкритим обрізаний кінець кабеля надто іскрив. Це могло спричинити аварійну ситуацію в енергозабезпеченні прилеглих будинків або нести загрозу життю перехожих.

Зловмисники, здійснивши крадіжку, вочевидь планували здати його на брухт кольорових металів, адже провід виготовлений з міді. Втрати від викраденого, які понесуть енергетики можуть сягнути кількох десятків тисяч гривень. Про це повідомив директор Ковельської філії ПАТ «Волиньобленерго» Андрій Герасимчук. Силовий кабель перебуває на балансі їхнього підприємства. Наразі підраховують збитки, куди увійде не лише вартість пошкодженого кабеля, а й роботи на його відновлення.

На місце події енергетики викликали поліцію. За фактом крадіжки відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення.

Нагадаємо, що другий поверх приміщення колишнього міського РАЦСу переданий у власність територіальної громади Ковеля у грудні 2017 року. До того часу місту належав лише перший поверх споруди, другий же був власністю територіальних громад сіл, селищ Ковельського району. Щодо стану приміщень обох поверхів, варто зауважити, що вони вкрай занедбані. Орендарі міського та районного комунального майна не підтримували його у належному стані та не ремонтували.

Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, датованою 20-ми роками минулого століття. Аби визначитися, яким чином використовувати споруду надалі, адже вона потребує капітального ремонту, необхідно отримати технічний висновок експертів. Наразі триває експертна оцінка стану будівлі. Після її отримання буде замовлено проектно-кошторисну документацію.

Начальник відділу по управлінню майном комунальної власності Вікторія Васінович закликає ковельчан не залишатися байдужими до долі майна, що належить територіальній громаді. У випадках, коли здійснюються крадіжки чи несанкціоноване проникнення у приміщення, телефонувати правоохоронцям або балансоутримувачу — РЖКП №1.

Вона також зауважила, що будівля зараз не охороняється та є знеструмленою. Однак варто наголосити, що інформація про те, що в приміщенні мешкають безхатьки, бо вхідні двері відчинені навстіж — є недостовірною. За дерев'яними дверима (на фото) встановлені (не пошкоджені і замкнені) металеві двері. Тому проникнення в приміщення сторонніх осіб через них наразі неможливе. Решта дверей та вікон також замкнені і не мають ознак пошкодження.
#ПамяткаАрхітектури #ІсторіяКовеля #Крадіжка

Читайте також

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді
Відповідне рішення прийняли сьогодні депутати міської ради, обмінявшись будівлями з Ковельським районом. Що далі робитиме міська влада з пам’яткою архітектури, яка потребує капітального ремонту, поки не відомо.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.