Дим, що поширюється внаслідок спалювання стерні та сухої рослинності, небезпечний для здоров'я

Останнім часом почастішали випадки спалювання стерні та іншої сухої рослинності. Фахівці закликають цього не робити через суттєву загрозу здоров'ю. Пише Експрес-онлайн.

У чому ж полягає небезпека?

"У населених пунктах на траві накопичуються небезпечні викиди від автотранспорту, - каже еколог Володимир Борейко. – Тож при згоряннi в повiтря потрапляють сполуки важких металiв, чадний газ, низка концерогенних сполук. Таке повітря становить пряму загрозу для здоров'я".

"Дим, що поширюється внаслідок спалювання стерні, є доволi небезпечним подразником для нашого органiзму, – зауважує лікар-алерголог Борис Стремедловський. – Унаслідок його дії з'являється не лише вiдчуття дертя в горлi. Виникає ризик загострення хронічних хвороб органів дихання. До групи ризику потрапляють особи з пiдвищеною чутливiстю бронхiв, із бронхіальною астмою, частими ринітами, тонзилітами. Оскільки дим містить канцерогени, він негативно впливає на роботу імунної системи людини. Наслідки одразу не відчуєте, але згодом це може призвести до суттєвого погіршення стану здоров'я".

#Безпека #Рятувальники

Читайте також