З початку серпня якість води у водоймах Волині погіршилась. Зокрема й у Турії

З початку серпня відмічається погіршення якості води відкритих водойм за мікробіологічними показниками у місцях масового відпочинку Волині.

Зокрема, це стосується р. Турія у м. Ковелі та штучної водойми у мікрорайоні Шахтарський м. Новолинська. Перевищення гігієнічних нормативів у м. Ковелі становлять у 2,6 раза, у м. Нововолинську – в 14 разів. Крім того, впродовж літа не відповідає вимогам вода у ставку селища Локачі – в 2,6 раза. Вказані об’єкти можуть нести ризики здоров’ю людей. Повідомляє Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я Ураїни.

Лабораторією особливо-небезпечних інфекцій з води відкритих водойм виділено 10 культур непатогенних холероподібних мікроорганізмів (р. Луга в селищі Локачі, штучній водоймі м. Нововолинська, р. Прип᾽ять селища Ратно), що можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту.

Дослідження води відкритих водойм проведені у 69 рекреаційних місцях, в т.ч. 36 пляжах.

З метою збереження здоров’я, недопущення виникнення захворювань серед населення, для проведення комплексу заходів щодо виявлення причин забруднення води відкритих водойм та їх усунення, результати надані органам місцевого самоврядування з відповідними рекомендаціями, проінформовано Держпродспоживслужбу.

Відхилень за паразитологічними показниками грунту (піску) не виявлено.

Нагадуємо, що купання в зоні пляжів безпечне при дотриманні поведінки відпочиваючими. Варто пам’ятати про потенційну небезпеку водних об’єктів як фактора передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит А, ентеровірусні інфекції, холера та інші. Тому:

— необхідно уникати потрапляння води водойм в рот під час купання,

— не використовувати воду поверхневих водойм для миття овочів та фруктів,

— після купання обов’язково приймати душ.

Тим, хто вирушає на відпочинок за межі області радимо завітати на сайт Центру громадського здоров’я МОЗ України, на якому оприлюднено інтерактивну карту пляжів та рекреаційних зон в Україні, де не рекомендовано купатись, оскільки якість води у межах цих пляжів і зон не відповідає нормі. Карта оновлюється щотижня.


#Турія #Безпека

Читайте також

У ковельській Турії можна купатись чи ні?

У ковельській Турії можна купатись чи ні?
Сьогодні МОЗ України опублікувало перелік водойм, у яких не рекомендовано купатись через забруднення. Серед них - Турія у Ковелі. 18 липня фахівці Волинського лабораторного центру запевняли, що вода безпечна для купання.

У Ковельській Турії купатись дозволено!

У Ковельській Турії купатись дозволено!
Про це сьогодні на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомила представник лабораторного центру.

Пустощі дітей на воді, неуважність батьків та сміливість, якої додає спиртне: ковельські рятувальники розповіли про будні своєї роботи

Пустощі дітей на воді, неуважність батьків та сміливість, якої додає спиртне: ковельські рятувальники розповіли про будні своєї роботи
Цьогоріч за безпеку ковельчан, які відпочивають на міському пляжі, відповідає п'ятеро рятувальників. Тож пильнують щоденно, без вихідних. Але тільки з 9 до 21 години.