Для розміщення реклами на пам'ятках архітектури потрібен дозвіл

У Ковелі продовжують працювати над виконанням Програми збереження пам’ятників та об’єктів культурної спадщини, яку цього року було прийнято в нашому місті вперше. Нині на території Ковелі знаходиться 21 пам’ятка історії та 24 пам'ятки архітектури.

З-поміж інших заходів, передбачених Програмою, у місті впорядковують документацію на об'єкти, працюють з власниками та орендарями щодо зовнішнього вигляду будівель. Заплановані й реставраційні роботи, виготовлення та встановлення охоронних дошок.

Важливим моментом, на який звертають увагу працівники відділу культури виконавчого комітету Ковельської міської ради, це - розміщення реклами на пам’ятках місцевого значення та в межах зон охорони цих пам’яток.

Частина об'єктів перебуває у приватній власності, здається в оренду суб'єктам господарювання, які на фасадах будівель та вікнах розміщують рекламні вивіски, банери, не отримавши відповідних дозволів, як того вимагає законодавство.

Розміщення реклами на пам'ятках архітектури місцевого значення регламентується Законом України “Про охорону культурної спадщини”, а на місцевому рівні — рішенням Ковельської міської ради № 18/6 від 26.01.2012 р. “Про порядок розміщення зовнішньої реклами в місті Ковелі”.

Згідно цих документів, для того, аби розмістити рекламу на об'єкті культурної спадщини, необхідно отримати дозвіл у відділі містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради та погодження місцевого органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду, тобто відділу культури.

Власникам та орендарям будівель, що є пам'ятками архітектури місцевого значення у Ковелі, відділом культури направлені листи з метою приведення вигляду об'єктів до норм чинного законодавства та узгодження необхідної для розміщення реклами документації.


#ПамяткаАрхітектури

Читайте також

Власників будівлі, що є пам'яткою архітектури місцевого значення, зобов'язують відремонтувати балкони та перефарбувати фасад

Власників будівлі, що є пам'яткою архітектури місцевого значення, зобов'язують відремонтувати балкони та перефарбувати фасад
Будинок за адресою Незалежності,132 у Ковелі, збудований у 1900 році, незважаючи на приватну форму власності, підпадає під дію Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Ковельчани просять зберегти пам’ятку монументального мистецтва - пам’ятник Богдану Хмельницькому

Ковельчани просять зберегти пам’ятку монументального мистецтва - пам’ятник Богдану Хмельницькому
Старий монумент гетьману Війська Запорозького встановили у Ковелі в 1954 році. Він руйнується та не підлягає реставрації. Новий (аналог нинішньому) коштуватиме місту майже мільйон гривень.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.