У Ковелі - виставка робіт онуки відомого шевченкознавця, колекціонера «Кобзарів» Миколи Куделі

У культурно-просвітницькому центрі діє виставка «Духовне небо благословенної Волині». Її автор - Ніна Фесенко. Вона працює доглядачем у Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового, а у вільний від роботи час захоплюється живописом.

Ніна Анатоліївна - онука знаного на Волині і в Україні шевченкознавця, колекціонера «Кобзарів» Миколи Куделі. Саме від нього перейняла любов до мистецтва, бажання лишити після себе слід — у пам'яті та в серцях людей. Пані Ніна захопилась малюванням. Сьогодні у неї понад півтисячі робіт.

У Ковелі представлено 63 картини. Особливе місце в експозиції займають портрети відомих волинян. Художниця їх написала у 2017 році і подарувала музею, в якому працює. Це - зображення короля Данила Галицького, князя Костянтина Острозького, гетьмана Богдана Ружинського, поетеси Лесі Українки, акторки Наталії Ужвій та інших знаменитих постатей.

Ще одна захоплююча серія – це давні волинські православні храми. 16 церков, пам’яток національного значення, по одному з кожного району Волинської області.

Особливу увагу привертають копії всесвітньо відомих робіт Тараса Шевченка. Вони були створені художницею до 200-річчя від дня народження Кобзаря.

Приваблюють квіткові натюрморти, пейзажі. Не залишать нікого байдужим автопортрет майстрині, зображення її онуків та ангелів-охоронців кожного з них.

Ніна Фесенко подякувала усім, хто завітав на виставку та сказала, що має ще багато планів і неодмінно якось ще приїде у Ковель, щоб показати й інші свої роботи. Розповіла, що вона вперше у Ковелі, але їй надзвичайно припало до душі наше місто, люди, які тут мешкають.

Виставка діятиме впродовж вересня (вул. Незалежності, 89).


Джерело - офіційний сайт Ковельської міської ради.

#Виставка

Читайте також

Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.