На Ковельщині відбувся міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Лісова пісня»

Цьогоріч міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Лісова пісня» відбувся у Луцьку та на Ковельщині, змінивши свій формат та час проведення. Відкриття свята відбулося 7 вересня на Театральному майдані Луцька. Десятки літераторів, письменників з різних регіонів України та гості з Білорусі, Болгарії, Польщі зібралися задля вшанування могутнього слова Лесі Українки та популяризації ідеї свободи.

Ковельщина зустрічала гостей 8 вересня у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки в Колодяжному. Розпочала офіційну частину зустрічі із поважним товариством літераторів директор Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко.

Привітав присутніх і голова районної державної адміністрації Віктор Козак. Він зазначив, що в рамках підготовки до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки влада району ініціює проведення ряду заходів із збагачення та відновлення культурного надбання Ковельщини, аби усі бажаючі мали гарну нагоду побачити красу та велич тих місць нашого краю, де писала свої геніальні твори, зокрема і драму-феєрію «Лісова Пісня» Леся Українка.

Настоятель місцевого церковного храму і майстер поетичного слова Іван Оринчак традиційно говорив власними віршами: «Там, де пахне бузок, буйно квітне калина, там, де мов кришталь блистить у траві роса - там Україна. Так, це Україна, як батьківщина Лесі і Тараса…».

До слова також були запрошені заступник голови Національної спілки письменників України Олександр Гордон та голова Волинської організації Національної спілки письменників України Ольга Ляснюк.

Після офіційної частини зустрічі гості фестивалю до підніжжя пам’ятника Лесі України поклали квіти.

А далі - цікава екскурсія музеєм, де, власне, кожен відвідувач мав нагоду відчути дух творчості Лесі, на мить опинись в лісі біла Мавки та Лукаша та, зрештою, на власні очі переконатись, як українці свято бережуть пам’ять про геніальну поетесу, володарку українського слова, шанують і захоплюються її творчістю.

Далі в рамках програми Міжнародного поетично-мистецького фестивалю «Лісова пісня», на гостей чекала екскурсія в урочище Нечимне, яке надихнуло Лесю Українку на написання безсмертної драми-феєрії «Лісова пісня». Відбулося й літературно – мистецьке свято у Колодяжному із залученням місцевих фольклорних колективів.За матеріалами офіційного сайту Ковельської райдержадміністрації


#ЛесяУкраїнка #ІванОринчак

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також