Чи може Ковель стати більшим за рахунок приєднання сусідніх сіл?

Обриси Ковельської міської ОТГ стають усе чіткішими. Як відомо, Ковель – місто обласного значення, яке серед чотирьох міст Волині, що мають такий статус, у найвигіднішому становищі щодо створення ОТГ шляхом приєднання сусідніх сільських рад.

Про це йдеться у матеріалі консультанта з комунікацій Асоціації міст України, Волинське РВ АМУ Тамари Зубенко.

Наразі у Ковельську громаду можуть об’єднатися Ковель та Білинська, Ружинська і Зеленська сільради.

Донедавна Білинська сільська рада була «білою плямою» на децентралізаційній карті Волині, але відповідно до останніх змін у Перспективному плані формування територій громад Волинської області, її включили до Ковельської міської ОТГ.

Щоб дізнатися про децентралізаційні настрої у Білинській сільській раді, до якої входять села Білин і Колодниця, з виїзною консультацією до Білина навідалися Валентин Малиновський, Василь Гром і Тамара Зубенко, консультанти Офісу реформ, який діє при Волинському РВ Асоціації міст України в межах проекту «ПУЛЬС».

Під час розмови з головою сільради Ольгою Лисюк консультанти проекту «ПУЛЬС» впевнилися, що в майбутньому життя і розвиток громади жителі обох сіл бачать разом із Ковелем. Це й не дивно, адже багато селян працюють, лікуються там, а діти відвідують позашкільні заклади та дитсадки, бо ж від Білина до Ковеля якихось сім кілометрів, а Колодниця практично межує з містом.

Зі слів пані Лисюк і ковельська влада не проти об’єднатися. Втім білинці не поспішають, бо хочуть ще в наступному році спробувати щастя, подавши проект на реконструкцію сільського дитсадка, отримати частину грошей із Державного фонду регіонального розвитку.

Голова каже, що дитсадок у Білині, де живе дві сотні дітей дошкільного віку, а щороку народжується не менше двох десятків немовлят, конче необхідний. Вона жартує, що їм і школа, яку добудували два роки тому і, де навчається 190 дітей, із такою народжуваністю незабаром буде замала.

До речі, вона зауважила, що бідними родичами до Ковеля вони не йтимуть: села освітлені, дороги майже всі чи асфальтовані, чи з білощебеневим покриттям, нова велика школа, у планах дитсадок у Білині, бюджет сільради в межах півтора мільйони, є землі лісового фонду, які тепер оподатковуватимуть, як ріллю.

Окрім того, як зауважив Василь Гром, консультант з бюджетних питань АМУ, після приєднання маючи майже дві тисячі сільських жителів можна розраховувати протягом п’яти років на інфраструктурну субвенцію в межах мільйона гривень щороку.

Обговоривши перспективи, вигоди і ризики приєднання всі присутні на зустрічі зійшлися на думці, що Ковель – оптимальний варіант для центру ОТГ.

Фото: Волинського РВ АМУ


#ОТГ #Ковель

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Чи приєднаються до Ковеля навколишні села?

Чи приєднаються до Ковеля навколишні села?
Про перспективи створення Ковельської об'єднаної територіальної громади йшлося на зустрічі з представниками міської та районної влади, Зеленської та Білинської сільських рад Ковельського району та Ружинської – Турійського району.