Де у Ковелі можна отримати безоплатну правову допомогу?

Вже два роки на Волині діють бюро правової допомоги, де можна отримати правову інформацію та консультації з різних питань: від оформлення субсидій до проблем атовців. За цей час до юристів за цей час звернулося понад 27 тисяч людей.

Безоплатна правова допомога є особливо важливою для людей соціально вразливих груп: малозабезпечених, пенсіонерів, інвалідів, малолітніх та неповнолітніх, ветеранів війни та учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, біженців, недієздатних осіб та осіб з обмеженою дієздатністю. Позаяк вона покликана сприяти зменшенню правової ізоляції бідних верств населення.

Директор Ковельського місцевого центру з надання БВПД Василь Ковальчук каже, що за кожною з цифр статистичних даних стоять людські долі, адже нескладні з погляду юриста справи суттєво впливають на чиїсь життя. Він розповів, що раніше люди могли програти спір лише через те, що не мали коштів на послуги юриста, а зараз ця нерівність врівноважуються завдяки фахівцям бюро.

Доступ до безоплатної первинної допомоги можуть отримати всі громадяни та особи без громадянства, а вторинна допомога, тобто представництво у суді, доступна для певного кола осіб. Це, зокрема, люди, чий дохід не перевищує подвійного прожиткового мінімуму, особи з інвалідністю та ті, що втратили працездатність, це учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, біженці.

Безплатну допомогу не надають з комерційних питань та підприємництва, а також юридичним особам. Термін отримання послуги в середньому становить до 10 днів. Сама послуга безкоштовна, але люди платять за судовий збір.

За рік можна звернутися не більше шести разів у шести справах. Цю вимогу запровадили цього року, раніше обмежень не було. Це призводило до того, що якось протягом місяця одна людина зверталась за допомогою 40 разів, вважаючи, що її права порушили.

У системі бюро безплатної допомоги діє цілодобова гаряча лінія:
0-800-21-31-03.

Дзвінки із мобільних та стаціонарних телефонів безкоштовні.


Сторінка Ковельського місцевого центру з надання БВПД у Фейсбук:

https://www.facebook.com/KovelMiscevujCentrBVPD/

Адреса Центру: м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5.

тел.: 5-30-63


#ПравоваДопомога

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також