Театр “Осіннє золото” порадував прем’єрою на відкритті нового академічного року в Університеті третього віку

У Ковелі стартував новий академічний рік в Університеті третього віку. З цієї нагоди відбулись урочистості в культурно-просвітницькому центрі. Про це розповідають на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Привітати поважних студентів завітало чимало гостей. Серед них — секретар міської ради Віра Федосюк, заступник міського голови Ігор Прокопів, начальник управління соціального захисту населення Софія Сагаль, делегації з Хелма та Луцька.

Цьогоріч понад 130 літніх ковельчан стали слухачами Університету, який у Ковелі розпочав роботу у 2005 році. До слова, він був першим подібним закладом в Україні.

Нині навчання проводиться на 5 факультетах: соціально – правовому, основ медицини, мистецькому, фізичної реабілітації, комунікаційних та інформаційних технологій. В перспективі на прохання слухачів планують організувати новий факультет - краєзнавчий.

Заступник міського голови Ігор Прокопів побажав поважним студентам цікавих і корисних лекцій, приємних зустрічей, знайомств. Ігор Ярославович запевнив, що міська влада і надалі готова підтримувати ініціативи ветеранів та допомагати у їх реалізації.

Звучали щирі зичення і від польських колег та лучан. Кульмінацією свята стала постановка уривку з п’єси Івана Котляревського “Наталка Полтавка”. Її підготували учасники театру “Осіннє золото”, який діє при мистецькому факультеті.

Актори-аматори надзвичайно яскраво зіграли і додали своїх фарб у твір, написаний майже 200 років тому.

Керівник колективу Марія Батраченко розповіла: ”Нашому театру уже десять років. Його мета — популяризувати українську класику. Як на мене, це надзвичайно талановито, захопливо для глядача. Це цікаво для наших акторів, які завдяки українським авторам можуть продемонструвати свої вміння, творчу майстерність і талант”.

Чимало літніх людей раніше і не підозрювали, що мають акторські здібності. Зокрема, Павло Рабко, який зіграв Миколу, розповідає, що його прихід в театр став для нього самого несподіванкою. Він уже 34-й рік працює на залізниці, а зараз у його життя додалась творчість. Каже, що спочатку йому давали ролі другого плану, а в “Наталці Полтавці” він зіграв одного з головних персонажів. Чоловік говорить, що участь в театрі додає наснаги, розуміння, що ти потрібен, це і можливість самовдосконалюватись.

Балюк Олександрі уже 79, працювала майже півстоліття вчителем української мови та літератури, а сьогодні вона активна учасниця театральної студії при мистецькому факультеті.

Жінка говорить, що у них панує надзвичайна дружня атмосфера в колективі. “Не все завжди ладиться у житті, часом сум огортає душу, а приходимо на репетиції і якось стає легко і спокійно на серці. Всі ми тут дружні, щасливі, усміхнені”, - розповідає пані Олександра.

Новий рік в Університеті розпочався. На кожному факультеті свої плани, уже складено графік лекцій і занять. Хтозна можливо театр “Осіннє золото” уже скоро нас порадує новою прем’єрою.
#УніверситетТретьогоВіку

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також