Ковельчани впорядкували військове кладовище в урочищі Мар’їне, де поховані визволителі Ковеля

28 жовтня минає 74-та річниця визволення України від нацистських загарбників. Українці вшановують пам’ять полеглих у роки Другої світової війни.

До цієї дати члени Православного братства храму Почаївської ікони Божої Матері, що у Ковелі, впорядкували військове кладовище в урочищі Мар’їне (що біля с. Мощена, Ковельського району), де знайшли вічний спочинок визволителі Ковеля.

Військове кладовище знаходиться у глибині лісу в урочищі Мар'їне. Завдяки пошуковим роботам загону "Відродження" ДП "Волинські старожитності" тут покояться душі 169 бійців радянської армії, які загинули, визволяючи ковельську землю в роки Другої світової війни. Останніх вісім солдат було перепоховано три роки тому. На жаль, нікого з них ідентифікувати не вдалося.

За словами керівника пошукового загону Вадима Дорофєєнка, вони віднайшли поховання чотирьох військових неподалік населеного пункту Дольськ, що в Турійському районі, трьох – в Ковельському районі, зокрема, біля Дубового та Радошина, а останки одного офіцера – на території Ковеля. Поряд із Радошином пошуковці знайшли й останки зв'язкової одного з партизанських загонів.#ІсторіяКовеля #Благоустрій

Як нині виглядають місцини Ковеля, зображені на фото столітньої давнини?

Як нині виглядають місцини Ковеля, зображені на фото столітньої давнини?
Світлини з видами Ковеля початку ХХ століття викликали дискусію щодо їх локації. Аби задовольнити цікавість поціновувачів історії Ковеля, Сергій Товкач виклав у мережу і сучасне їх місце знаходження.

У Ковелі відбулась Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція

У Ковелі відбулась Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція
70 науковців та краєзнавців поділились своїми дослідженнями історичного минулого Ковеля, які вони відшукали в архівах та інших маловідомих широкому загалу джерелах.

Вулички Ковеля столітньої давнини ФОТО

Вулички Ковеля столітньої давнини ФОТО
Цікаві види міста, на яких можна побачити центральні вулиці Ковеля та життя мешканців, яким воно було на початку ХХ століття.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Читайте нас також: