1. Головна
  2. Новини
  3. У найближчі три роки в Ковелі планують використати понад 2,5 млн грн на запобігання підтопленням

У найближчі три роки в Ковелі планують використати понад 2,5 млн грн на запобігання підтопленням

У найближчі три роки в Ковелі планують використати 2 млн 781 тис грн на заходи, що запобігатимуть підтопленням. Саме таку суму коштів затвердили депутати міської ради під час чергової сесії. (Розробником Програми запобігання та ліквідації наслідків підтоплення окремих територій міста Ковеля на 2019-2021 роки є відділ з питань цивільного захисту та екологічної безпеки виконавчого комітету Ковельської міської ради).

Юрій Дідковський, начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки зауважує, що Ковель зазнає підтоплень постійно, оскільки знаходиться в зоні нестійкого зволоження. Є ділянки, на яких рівень ґрунтових вод практично доходить до поверхні. Через це складаються несприятливі, а інколи і небезпечні для життя людей умови: просідання ґрунту, деформація споруд, будівель, підземних мереж, заболочування.

Фахівці прогнозують і подальше підвищення рівня ґрунтових вод, що триватиме аж до 2035 року. Це ще більше погіршить ситуацію, особливо на територіях з техногенним підтопленням, що має постійний невідворотній характер. За цих умов існує реальна загроза виникнення надзвичайних ситуацій.

Для того, щоб створити екологічно безпечні умови життя і господарської діяльності, знизити соціальну напругу серед населення, що проживає в зоні підвищеної небезпеки, виконуватимуть комплекс заходів.

Серед них - відновлення функціонування замулених дренажних систем і споруд інженерного захисту; розчищення існуючої мережі відводу дощової каналізації; плановий ремонт ділянок зливової каналізації на всій території міста. Разом з тим, удосконалять систему контролю за використанням підтоплених територій різними об’єктами господарювання та посилять контроль за роботою дренажних систем, станом гідротехнічних споруд.#Підтоплення #Благоустрій #ЮрійДідковський 

Коментарі

Читайте також