У Ковелі завдяки високому рівню вакцинації від кору нових спалахів захворюваності не зареєстровано

Санепідситуація по Україні залишається нестабільною у зв'язку із поширенням таких хвороб, як кір та дифтерія. За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у порівнянні з минулим роком, захворюваність в Україні на кір зросла у 17 разів.

На Волині епідемічна ситуація щодо кору також загострилась. Проте у Ковелі вона залишається контрольованою. Про це повідомила завідувач Ковельського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Людмила Маляр під час оперативної наради у міськвиконкомі.

У Ковелі впродовж цього року було зареєстровано найбільше випадків захворюваності на кір в області. Але саме завдяки цьому в місті вдалося підвищити рівень вакцинації населення від цієї недуги.

Станом на сьогодні серед дітей від 7 років і старших рівень щепленості досяг 93,4%. Дітей 2-річного віку і старших щеплено 98%. Проте, дітей 6 років щеплено лише 71%. А для того, щоб приупинити розповсюдження хвороби в колективах, рівень щеплення має бути не нижчим 75%. Колективний імутет досягається, коли рівень вакцинації сягає 95%.

Найвищі показники захворюваності та смертності від кору фіксують у тих областях, де найменше вакцинованих дітей і дорослих.

За словами Людмили Маляр, за 10 місяців 2018 року у місті Ковелі такі інфекційні хвороби як правець, сказ, хвороба Лайма не реєструвалися. Фахівцями лабораторного центру та Ковельського МТМО активно ведеться інформаційно-профілактична робота серед населення. Особливу увагу звертають на поінформованість ковельчан щодо завчасної вакцинації від дифтерії та грипу. Вакцини від цих недугів є в наявності в апечній мережі міста. Тож медики закликають не зволікати із щепленнями.#Кір #КовельськеМТМО #Вакцинація

Читайте також

Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.