Нещодавно неподалік Ковеля, в селі Зеленому, відбулись цікаві спортивні перегони серед позашляховиків аматорського клубу "Клуб 4 х 4 Буран" і запрошених гостей. Так, у видовищних змаганнях, які проходили тут не вперше, взяли участь екіпажі з сусідньої Білорусі, а також автолюбителі з Володимира-Волинського, Любомля, Луцька, Ковеля та Люблинця.

Варто зазначити, що клуб, який об'єднав людей із спільним захопленням, діє в нашому місті майже десять років. Тут майстри, справжні умільці справи, яка пов'язана з металом, ремонтують і переобладнують машини, даруючи "залізним коням", так би мовити, "друге життя".

В автопарку – багато потужних, подекуди раритетних вітчизняних машин, джипів, які готові пройти і вогонь, і воду. Адже змагання на витривалість із малими й великими перепонами – це зовсім не перешкода для таких “крутезних” (в буквальному розумінні цього слова) позашляховиків. Бо ці машини дійсно вміють на “відмінно" долати непрохідні чагарники, болотисту місцевість тощо.

"Основна мета нашої діяльності – це, насамперед, задоволення спортивних та інших інтересів кожного з членів згуртованої дружної команди, які сприяють розвитку на Ковельщині автомобільного спорту, популяризують автолюбительське хобі", – так каже один із організаторів змагань Анатолій Прадійчук.

"Я взагалі по життю – з технікою на “ти". Тож і я, і мої колеги вбачаємо необхідність в тому, аби навчити молоде покоління азам справи, яка пов'язана з металом, технікою і, головне, неабияким завзяттям", – додає в розмові згодом Ігор Анатолійович.

До слова, аматорський клуб позашляховиків функціонує на добровільних засадах. Кожен з його учасників, серед яких є не просто автолюбителі, а й професіонали, вносить свою частку в цікаву справу, яка захоплює і надихає багатьох їхніх прихильників.

Як ми довідались, власники цих незвичних для декого з нас машин неодноразово брали участь в хороших справах задля спільного блага: допомагали очищати засніжені вулиці в нашому місті, визволяли "з полону" великі й маленькі авто, які потерпали внаслідок заметілей.

Подібні зустрічі одноклубників проходять переважно два рази на рік, а то й частіше. Це – відкриття і закриття сезону. Після таких драйвових і водночас екстремальних (без усілякого перебільшення) перегонів автопоціновувачі смакують рибну юшку і запашний шашлик, не відволікаючись від інших важливих питань. Серед них обов'язково належну увагу віддають підготовці до проведення наступних змагань.

"Ми проводимо кільцеві змагання, GPS-орієнтування, організовуємо пробіги по Волинській області, охоплюючи ту чи іншу ділянку дороги. А ще – нас часто запрошують на різноманітні заходи, в яких ми охоче беремо участь. Адже це додає нового досвіду і не тільки.

До того ж, активно з однодумцями долучаємось до відзначення Днів міста і Днів села", – акцентують нам в спілкуванні згодом.

Тож бажаємо всім автолюбителям не зупинятись на досягнутому, а дивувати нас знову й знову новими та цікавими, а, основне, видовищними подіями. Ентузіазму, сили, впевненості, і, обов'язково, нових перемог, які додають ще більше адреналіну тим, хто обожнює своє захоплення!

Оксана МОРОЗ, газета "Вісті Ковельщини"

Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.